TEODOR

Reconditionare mobilier baie

10 postări în acest subiect de discuţie despre Reconditionare mobilier baie

Reconditionare mobilier baie

TEODOR

Buna ziua!

Cred ca am rasfoit destul de bine forumul si nu am gasit ceva informatii despre acest subiect.
Pe scurt este vorba despre mobilierul din plastic de la baie, chiuveta, dulap, suporti etc. , care la unele rulote datorita trecerii timpului s-au ingalbenit.
Rog colegii, daca se poate,  cineva, sa ne ajute cu  informatii legate de reconditionarea acestora; daca exista ceva solutii speciale, sau vopsele care sa le schimbe aspectul.Am frecat pe ele destul, cu solutii pe care le folosesc la curatenie in casa , dar degeaba.

Va multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Silviu Pascu

Cu CIF pasta merge de minune. Este putin abraziv si mobilierul din plastic isi recapata culoarea

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Multumesc frumos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Buna ziua!

Am incercat cu CIF si nu merge. Voi scrie si dupa ce voi incerca cu detergent.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan
32 minute în urmă, TEODOR a scris:

Buna ziua!

Am incercat cu CIF si nu merge. Voi scrie si dupa ce voi incerca cu detergent.

Doar inlocuite le vei scoate la lumina' tamp  sau vopsite, dar iese tiganie. Ori uiti de ele si le lasi asa.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

După cum am vorbit, spălat mai întâi cu clor și o cârpă și apoi cu Cif. Iese totul lună. Încearcă cu încredere.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Le-as înlocui imediat dar mi-e teama ca nu găsesc astfel de mobilier pt o rulota din 93.

Mai încerc . M-a sunat colegul @Florin Smolnicki si-i multumesc  pentu asta si mi-a mai dat o idee. Dacă o sa reușesc o sa va scriu.De uitat nu prea poți sa uiti de acest aspect pt ca intri destul de des in baie , iar mie unul îmi face pe creier acea culoare galbejita.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Cum ati rezolvat cu galbeneala? @TEODOR, nu ai mai scris nimic legat de aceasta problema...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Se pare ca "n-a cam rezolvat" nimic? :nedecis:

Ar fi scris! 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Antony
      de Antony
      Buna ziua.
      De la un timp am opservat ca rolele de la mover patinau  pe cauciucurile rulotei.
      Am demontat tot sistemul si iata ce am gasit
      Stie cineva cum pot fi reconditionate sau schimbat aceste role de atac 
      Moverul este un model Mover . Rech Gmbh  model 527-0521 din anul 2003
      Am tot cutata pe net , dar nu am gasit nimic
      Multumesc pentru ajutor si scuze daca am gresit cu ceva in descriere.

    • Liliana Burghelea
      de Liliana Burghelea
      Buna ziua tuturor.
      Am un Hobby 400 care are baie cu WC si chiuveta rabatabila,  fara dus si in care as vrea sa fac dus. Cum nu pot aplica momentan metoda lui @Burduja George as avea nevoie de un sfat in privinta planului pe care il am. As vrea momentan, sa izolez toate imbinarile cu silicon sanitar special pt baie si in dreptul usii sa pun o perdea de dus cu velcro sau cu niste magneti prezentati de un alt coleg pe forum. A doua modificare pe care vreau sa o fac este sa schimb bateria cu o baterie de la Exis care are si para de dus si sa o montez pe chiuveta mea rabatabila ( ideea unui alt coleg pe de forum )
      bateria de dus este asta : 
      https://exis.ro/accesoriu_rulota/Baterie_chiuveta_dus, _apa_calda_si_rece-2331.html
      iar mai jos poze cu baia
       
      Multumesc
      zi buna,
       


    • Ionut C.
      de Ionut C.
      Fereastra cu dimensiunile: 72 cm inaltime x 65 cm latime . Laturile sunt usor rotunjite, rama balamalei incastrata in fereastra.
      Geam exterior transparent, interior alb mat (pentru baie). fara feronerie, fara sina de pe rulota, doar ce se vede in fotografii.
      Aspect impecabil, fara zgarieturi.
      Asigur montaj in Bucuresti.
       
      Click pentru fotografii:
       
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      7
       
      Pret 500 LEI
    • Constantin Stanciu
      de Constantin Stanciu
      Bună seara tuturor!
      Am geamul frontal al rulotei cu dimensiunile 135 x 63 spart.  Am căutat in foarte multe surse dar se apropie iarna, vin precipitatii si mă tem că solutia mea provizorie nu va face față mult timp.
      Poate cineva sa-mi spuna daca cineva poate sa-l faca la cald dupa cel spart?  Parca am citit despre asta cîndva dar atunci nu eram interesat.



    • Razvan Marinescu
      de Razvan Marinescu
      Cine ma poate ajuta si pe mine cu informatii ptr acest Mover . Rech Gmbh  model 527-0521 din anul 2005
       
      Imi trebuie rolele de atac , cele cara actioneaza pe anvelopa

       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.