Viorel C.

Inchirieri Rulota

6 postări în acest subiect de discuţie despre Inchirieri Rulota

Inchirieri Rulota

Viorel C.

Oricare dintre posesorii de rulote care doresc sa-si maresca bugetul sau chiar sa ajute o familie, este binevenit sa deschida un subiect cu inchiriere rulota de orice fel si cu conditiile la vedere, pe oricare din perioade.

 

()|  

 

Multumim si asteptam ofertele...
 :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator rica

@Mass sa le tii fixe nu cred ca merge la cate pensiuni sunt peste tot.

Garamtii?

In afara de bunul simt nu cred ca o sa ai.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sebastian

Salutare,

Sunt de acord ca cei care cauta sa inchirieze rulote sunt o categorie aparte de oameni. Cred ca sunt ceva mai civilizati, familisti si respectuosi fata de altii si mediul inconjurator.

Sistemul romanesc poate are ceva lacune la acest capitol si un proprietar de rulota nu poate fi protejat 100% (oricum risti in orice afacere).

Nu sunt expert insa cred ca li se poate cere o garantie (chiar si de cateva sute de euro) care sa ofere o mica siguranta proprietarului plus casco, plus taxa suplimentara pentru km parcursi peste cei prestabiliti.

Apoi vehiculul poate fi urmarit prin gps. Se mai poate percepe o taxa de pregatire a rulotei in prealabil pentru spalat profesional interior/exterior (50 euro), astfel incat atunci cand predai rulota chiriasului sa fie in conditii optime.

Eu personal ma interesez sa inchiriez peste un an sau doi (cand o mai creste cel mic).

Deocamdata piata in Romania la asa ceva este subtire. Insa, zonele turistice, mai ales la munte, s-au dezvoltat foarte puternic in ultimul timp in ro si calitatea timpul liber petrecut in aceste zone la fel.

Exista in toate zonele de deal/munte trasee montane si de mountain bike, castele, lacuri, manastiri, cetati, pesteri, cascade etc ce pot face subiectul unei vacante cu rulota sau auto-rulota.

Cred ca este un potential interesant.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Inainte de a-mi cumpara rulota, ma batea gandul sa inchiriez una de la o firma, pentru a vedea cum e.

Patronul acesteia o folosea pentru familie si penrtu inchiriat.Era o englezoaica cu de toate

prin ea.Facand eu un calcul mi-a iesit prea mult (20€/zi+600€ garantire).Asa ca am renuntat la idee.

Dupa un timp, cautand pe net am vazut o rulota care mia placut foarte mult (cea pe care o am acum) si nu

eram sigur cum se comporta masina, tragand dupa ea o rulota.Asa ca am gasit repede un anunt din zona cu cineva, care vinde o rulota Adria de prin ani 80.Am sunat, m-am intalnit cu domnul si impreuna am legat-o la

masina si am plecat cu ea la plimbare.M-am strecurat cu ea printre blocuri pana am iesit din oras.Am verificat

cum trage motorul in toate treptele de viteza, avand ocazia sa urc si un pod mai lung.Am ajuns si pana la 90km/h,

iar la o curba mai mica am intrat cu 70km/h de nu am mai stiut ce sa fac, sa franez sau sa o las asa.Pana la urma am lasat-o sa curga franand usor si totul a fost bine.Dupa aceasta tura m-am convins ca masina poate si a doua zi am plecat la Bucuresti, dupa rulota mult dorita.

Multumiri, domnului Doru cel care m-a ajutat sa vad cum e sa remorchez prima data o rulota si

domnului Virgil cel de la care am cumparat rulota.

Atasez si o poza cu prima rulota condusa de mine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Mai incerc o data sa urc poza!

a0uly1.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Adrian : “ce te faci daca unii o inchiriaza si gatesc in ea o saptamana , sau doua ?

da' sa faca niste din alea "grave" : tigaie picanta , tocanita , pui la ceaun , clatite ? pai cand ti-o aduce inapoi o sa o speli vreo luna zilnic ca altfel nu stiu cine se mai urca in ea

- hai sa nu-i uitam nici pe fumatori ; cu astia ai pus-o bine de tot : pe langa miros cam ce se intampla daca reusesc sa incendieze o rulota ? "

    :) :) :) Dupa ce am terminat de ras, m-a apucat plansu  j;  .

    Sa sintetizez : iti cumperi rulota . Bun. O scoti la o ieseala. Bun. Ti-e foame, te uiti la aragazul din rulota, ii dai un pupic si pleci afara la chirostii /trepied, sa faci mancare la ciaun. Ai transpirat. Bun. Te duci in rulota, dai un pupic la dus si pleci afara sa te speli in lighean. Vrei o bere rece. Afara 40 grade. Te duci in rulota, dai un pupic la frigider unde inauntru sunt 20 grade si te duci la paraul din apropiere unde ai pus la racit berea. Vine noaptea. Afara este placut , 20 grade. Intri in rulota. Gasesti 30 grade . Dai un pupic la pat si iesi afara si te culci pe iarba. Concluzie : cine are rulota s-o pastreze sanatos; cine n-are sa-si cumpere sa vada cum e ... sau,   poate merge la o pensiune .  :* Eu am sa risc si am sa cumpar o englezoaica  :) :) :) Am inceput pe un ton optimist si tot asa am si terminat. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.