• Conţinut similar

    • Silviu Pislaru
      de Silviu Pislaru
      Va salut! 
      Sunt Silviu din Tg. Neamț si vreau rulota. Unde pot sa gasesc oferte pt o rulota de 5, 6 locuri, de preferat englezeasca. Am inteles ca alea din Arad sunt smenuite... Niste sfaturi? Sau daca are cineva la vanzare? O vreau pt concedii si circuite cu familia. 
      Multumesc! 
    • Claudiu Popa
      de Claudiu Popa
      Buna seara tuturor!
      Noi suntem Elisa si Claudiu si de curand ne-am luat o rulota. Speram sa invatam mai multe despre viata in rulota de pe acest forum.
      O zi fericita tuturor! 
    • Horia M
      de Horia M
      Salutare dragi colegi!
       
      Numărul rulotistilor din Sibiu a mai crescut cu unu! 
      De câteva zile sunt posesor de rulotă, o Sprite Europa Classic 500 L 1994. Rulota este foarte întreținută la interior, in schimb exteriorul are nevoie de ceva afecțiune. Am ales o rulotă mai mare pentru că voi incerca să călătoresc cu familia, adică 2 adulți și 2 copii. Fiindcă nu știu dacă e pentru noi acest tip de activitate, am mers pe mâna unei rulote mai ieftine, care va deveni "cabană" in cazul in care decidem că preferăm totuși statul la hotel. Tot "cabană" va deveni și dacă ne prinde microbul și vom face un upgrade Deci pot spune că am făcut o investiție ;)
      Rulota e dotată cu tot ce am considerat necesar in acest moment, inclusiv cort.
      O voi trage cu un KIA Sorento 2.2 CRDI,   automată, 197 cai și 440Nm. Am adus rulota din Oradea la Sibiu fără nici un fel de probleme, așadar pare că fac un cuplu potrivit. 
      Fiindcă depășesc MMA ansamblu de 3.5t, sunt nevoit să fac cursul pt B96, săptămâna asta urmează să găsesc oferta cea mai bună. Știe cineva dacă sunt necesare analize medicale și testul psiho pt aceasta categorie?
       
      Multe sunt de spus, dar momentan mă voi rezuma la lectura forumului in detaliu, am găsit informații extrem de utile, mulțumesc!
       
      Familia este super încântată momentan, rămâne să vedem și la partea practică dacă promovam examenul ;)
       
      V-am salutat și sper sa ne vedem cat mai des!

    • Marian Mani
      de Marian Mani
      Buna ziua! Suntem din Voluntari, Ilfov. Avem o "englezoaica" Bailey Pageant Magenta si ne plac iesirile in aer liber alaturi de catelusa noastra Bonita.
    • Adina Malan
      de Adina Malan
      Buna ziua! Bine v-am gasit!
      Cum de ceva vreme am hotarat sa cautam o rulota, am dat peste forumul dumneavoastra si am tot consultat postarile care ne-au fost de real folos. Inca nu suntem posesori de rulota, dar avem o candidata serioasa.
      Experienta de rulotisti este extrem de limitata. Am plimbat o rulota doar pe o distanta de 160 km, iar in vara cand ne-am construit casa (2013) ramaneam frecvent toata familia - eu sotul si cei doi copii - pe santier intr-o rulota cam cazuta, un Dethleffs din 1981, care apartine fratelui meu. In rest, vacantele le-am petrecut la pensiuni sau cort.
      In ultimii ani, in timpul vacantelor, priveam cu jind la camperele si la rulotele ce treceau pe langa noi. Fetita a fost cea care a spus prima ca ar trebui sa ne luam o rulota, ceea ce incercam sa facem acum…
      Toate cele bune!
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.