Vizitator

Inregistrarea ca membru

20 postări în acest subiect de discuţie despre Inregistrarea ca membru

Inregistrarea ca membru

Vizitator

Prin simplu fapt de a deveni membru pe Forum Rulote, multe facilitati vor deveni disponibile pentru tine.

Ca membru, poti posta subiecte noi in acest forum, poti pune intrebari celorlalti membri si vei putea raspunde la mesajele altui membru , poti folosi versiunea de chat pentru discutii on-line , poti posta anunturi de vanzare/cumparare .

Inregistrarea pe Forum Rulote este foarte usoara.

Click pe butonul "Inregistrare" si urmeaza instructiunile.

Exista cateva campuri de domenii obligatoriu de completat.

Inainte de inregistrare te rugam sa citesti cu atentie Regulamentul ; nu exista scuze din partea niciunui membru pentru incalcarea acestuia. Prin simpla citire a acestuia nu se creeaza obligativitatea inscrierii pe forum.

Dupa inregistrare, este recomandat si este de bun-simt sa te prezenti celorlalti membri, AICI,   in cateva cuvinte fara a depasi limitele intimitatii personale sau familiale.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Pentru ca in noul format se poate da o cautare si dupa localitatea de resedinta , ii rog pe toti cei care nu o au trecuta in profil sa intre si sa faca adaugirile necesare. Din practica de pana acum s-a ajuns la concluzia ca o astfel de informatie este cateodata de ajutor si cred ca nu ar fi o mare problema ca fiecare dintre noi sa aibe trecuta in profil localitatea de resedinta.
Ca orice nume propriu va rog sa scrieti numele localitatii cu litera mare la inceput.

In alta ordine de idei , ca sa dam forumului un format mai placut ochiului si pentru a avea oarecum o imagine a interlocutorului va propun ca la profil sa puneti si o poza personala. Daca din diverse motive nu vreti sa va apara figura la  profilul de utilizator atunci puteti incarca o imagine la alegere care macar sa va personalizeze profilul. Nu vor fi acceptate poze cu tenta sexuala , religioasa , instigatoare , denigratoare , sau ca reclama.

Va multumesc anticipat pentru intelegere si cooperare, si va invit sa fiti cat mai activi pe forum .
Nu uitati ca oricare dintre postari pot fi distribuite si pe Facebook , Twitter , LinkedIn, Google+ printr-o singura apasare pe iconitele din partea de jos a paginii.
:-)

Modificat de Adrian V.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

 Din practica de pana acum s-a ajuns la concluzia ca o astfel de informatie este cateodata de ajutor si cred ca nu ar fi o mare problema ca fiecare dintre noi sa aibe trecuta in profil localitatea de resedinta.

Foarte bine punctat, Adriane!

Ar fi foarte bine dacă oamenii și-ar trece și localitatea. Am ști de unde ne sunt colegii. Apoi, poate ar fi bine dacă ai noștri colegi - adică cei din zona Moldova, Bucovina - s-ar înregistra pe acest forum. Este un lucru important! Eu opresc pe drum, pe la barierele cu calea ferată, prin parcări și vorbesc cu colegii rulotiști, le cer numărul de telefon, adresa, etc. Mereu caut colegi rulotiști, oameni cu aceeași pasiune, ca și mine. Aș vrea să fim cât mai mulți și să știm unii de alții.

 

Nu știu de ce, dar sunt cam greu dă găsit pe aici prin zonă...  Să fie oare o chestie de mentalitate? .................

 

Am primit de la Viorel câteva stickere cu forumul nostru. Mă gândeam să le pun pe toate pe rulotă. 

NU! Le voi împărți. Pe rulotă și pe mașină. Cu mașina circul mai des și astfel va vedea mai multă lume.

Ca idee pentru toți colegii: Nu credeți că ar trebui deschis un nou topic (sau de completat la secțiunea MEMBRI), unde fiecare să scriem marca de rulotă, marca mașinii (unii au făcut-o deja), numele noastre în clar,  dar și numerele de la mașină și rulotă? .........

 

Cu respect, pentru toată lumea!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@Florin Smolnicki sper sa inteleaga majoritatea ca inscrierea pe forum a facut-o pentru a descoperii locuri, prieteni, sfaturi sau mai stiu eu ce.
Iar daca nu isi trec in pagina de Profil toate datele ce se cer, nu ajuta pe nimeni, ca doar nu se cer decat genul si varsta, sa stie fiecare cu cine discuta si locatia.
Un lucru firesc, de altfel.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

CORECT!!!!

ABSOLUT  CORECT!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Dragi și respectabili colegi,
Ar fi bine, ca atunci când aveți fiecare dintre voi timp, să vă (re)actualizați datele de contact. 
Poate că ar fi bine ca să știe cât mai mulți colegi,  în ce localitate avem domiciliul.
Poate că doar un număr de telefon ar putea să ne fie de folos unora dintre noi. 
Nu cred că deranjul ar fi prea mare dacă am putea lua mai ușor legătura unii cu alții.

Vă salut cu respect pe fiecare dintre voi,
Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Localitatea de domiciliu are locul ei in profil , iar numarul de telefon se poate pune in semnatura.
Cei care nu stiu cum sa isi puna semnatura in profil sunt rugati sa imi trimita mie schita semnaturii si ma voi ocupa persnal sa o inserez, eventual ma puteti suna seara ca sa va ajut , sa va indrum cum sa o faceti singuri.
Aceasta semnatura va fi afisata automat la fiecare postare personala a membrului respectiv. Adica , nu mai stati sa scrieti de fiecare data " Cu stima , cu respect , va salut , toate bune , etc....." 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Am propus si revin : dragi colegi, va rog sa va puneti-va pozele in profil .
Daca nu puteti veni la ieseli, sau sunteti din zone diferite, daca discutam pe Forum, macar sa stim unii despre altii cum aratam.

Si o dedicatie : 
Adrian zambea din poza 
Si moralu- mi ridica!
Acum steagul el ridica
Eu zambesc, si-i bine-asa! :amuzat:hi

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Apoi eu "sunt conformat"! j;'

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Apoi, @Eugen David, eu am propus sa punem poza Capitanului. Ori la tine sunt doi Capitani?:ascratch: :laughing: Te apreciez pentru asta!hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Asa este @mircea, dar cred ca peste tot este la fel?tamp :lovitincap:

Ori poate ma-nsel:ascratch:

Cel putin eu arat ca asa este!doh

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Eu spun că nu te înșeli @Eugen David.

Eu nici o ieșire cu rulota nu am făcut-o decât împreună cu Bethino. :default_emoticons-animated-3:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Idem si noi!:default_big_grin:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

@Mircea

On 11/4/2015 at 22:04, Mircea a scris:

Am propus si revin : dragi colegi, va rog sa va puneti-va pozele in profil .
Daca nu puteti veni la ieseli, sau sunteti din zone diferite, daca discutam pe Forum, macar sa stim unii despre altii cum aratam.

Si o dedicatie : 
Adrian zambea din poza 
Si moralu- mi ridica!
Acum steagul el ridica
Eu zambesc, si-i bine-asa! :amuzat:hi

 

 

Hai sa ne-aruncam in apa, da' eu va privesc de pe mal! :amuzat:

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Salut @Radu Ghita ! :noroc:

Să știi că fiecare știe să înoate. :OK:

:default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Asa da, bun!:default_doh:

Da unde-i poza lui Mircea?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Exact !!!  :nedecis:

Să știi că exact asta am întrebat-o și eu astăzi pe Betty. :amuzat:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Odata avea poza la profil si era si mai activ pe forum...acum, numai el stie ce modificari au survenit intre timp, in relatia sa cu forumul...:salutare!:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Radu Ghita , observ ca sunt luat in colimator. Imi insusesc critica si ma voi indrepta in acest weekend. Eu am avut poza pe status, dar dupa problema aparuta la forum, poza mea s-a evaporat.

@Daniel P , si tu ai dreptate : am fost mai activ intr-o perioada. Trebuie sa stii ca aproape zilnic citesc ce apare  pe forum si mai si comentez, dar ii las pe cei "proaspeti" sa posteze.  Am si foarte multe probleme zilnice de rezolvat si timpul liber e limitat. In proiect am si prezentarea locurilor pe unde am fost in aceasta vara pe o perioada de o luna si jumatate si sper sa gasesc timp necesar si pentru asta. Doresc sa stii ca nu a intervenit nimic in relatia mea cu forumul, care a fost, este si va ramane o pagina frumoasa din cartea vietii mele.:salutare!:

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Asteptam sa-ti rezolvi problemele @Mircea si sa revii in forta pe forum...mai ales sa ne povestesti pe unde ai umblat o luna si jumatate...:) :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Silviu Pislaru
      de Silviu Pislaru
      Va salut! 
      Sunt Silviu din Tg. Neamț si vreau rulota. Unde pot sa gasesc oferte pt o rulota de 5, 6 locuri, de preferat englezeasca. Am inteles ca alea din Arad sunt smenuite... Niste sfaturi? Sau daca are cineva la vanzare? O vreau pt concedii si circuite cu familia. 
      Multumesc! 
    • Claudiu Popa
      de Claudiu Popa
      Buna seara tuturor!
      Noi suntem Elisa si Claudiu si de curand ne-am luat o rulota. Speram sa invatam mai multe despre viata in rulota de pe acest forum.
      O zi fericita tuturor! 
    • Horia M
      de Horia M
      Salutare dragi colegi!
       
      Numărul rulotistilor din Sibiu a mai crescut cu unu! 
      De câteva zile sunt posesor de rulotă, o Sprite Europa Classic 500 L 1994. Rulota este foarte întreținută la interior, in schimb exteriorul are nevoie de ceva afecțiune. Am ales o rulotă mai mare pentru că voi incerca să călătoresc cu familia, adică 2 adulți și 2 copii. Fiindcă nu știu dacă e pentru noi acest tip de activitate, am mers pe mâna unei rulote mai ieftine, care va deveni "cabană" in cazul in care decidem că preferăm totuși statul la hotel. Tot "cabană" va deveni și dacă ne prinde microbul și vom face un upgrade Deci pot spune că am făcut o investiție ;)
      Rulota e dotată cu tot ce am considerat necesar in acest moment, inclusiv cort.
      O voi trage cu un KIA Sorento 2.2 CRDI,   automată, 197 cai și 440Nm. Am adus rulota din Oradea la Sibiu fără nici un fel de probleme, așadar pare că fac un cuplu potrivit. 
      Fiindcă depășesc MMA ansamblu de 3.5t, sunt nevoit să fac cursul pt B96, săptămâna asta urmează să găsesc oferta cea mai bună. Știe cineva dacă sunt necesare analize medicale și testul psiho pt aceasta categorie?
       
      Multe sunt de spus, dar momentan mă voi rezuma la lectura forumului in detaliu, am găsit informații extrem de utile, mulțumesc!
       
      Familia este super încântată momentan, rămâne să vedem și la partea practică dacă promovam examenul ;)
       
      V-am salutat și sper sa ne vedem cat mai des!

    • Marian Mani
      de Marian Mani
      Buna ziua! Suntem din Voluntari, Ilfov. Avem o "englezoaica" Bailey Pageant Magenta si ne plac iesirile in aer liber alaturi de catelusa noastra Bonita.
    • Adina Malan
      de Adina Malan
      Buna ziua! Bine v-am gasit!
      Cum de ceva vreme am hotarat sa cautam o rulota, am dat peste forumul dumneavoastra si am tot consultat postarile care ne-au fost de real folos. Inca nu suntem posesori de rulota, dar avem o candidata serioasa.
      Experienta de rulotisti este extrem de limitata. Am plimbat o rulota doar pe o distanta de 160 km, iar in vara cand ne-am construit casa (2013) ramaneam frecvent toata familia - eu sotul si cei doi copii - pe santier intr-o rulota cam cazuta, un Dethleffs din 1981, care apartine fratelui meu. In rest, vacantele le-am petrecut la pensiuni sau cort.
      In ultimii ani, in timpul vacantelor, priveam cu jind la camperele si la rulotele ce treceau pe langa noi. Fetita a fost cea care a spus prima ca ar trebui sa ne luam o rulota, ceea ce incercam sa facem acum…
      Toate cele bune!
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.