Theodorescu Alexandru

DETHLEFFS Beduin VIP 670

10 postări în acest subiect de discuţie despre DETHLEFFS Beduin VIP 670

DETHLEFFS Beduin VIP 670

Theodorescu Alexandru

Buna ziua. Intenționez sa achiziționez o rulota. Am găsit in Germania, la un Neamț, persoana fizica, un DETHLEFFS Beduin VIP 760, fabricata in anul 2013. Noi suntem începători in acest hobby, dar ne place și ne dorim,  o rulota, mare, noi find doi copii și doi Adulți. As vrea sa știu cât mai multe lucruri despre acest model, dacă ma puteți ajuta. Va mulțumesc anticipat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bilti

nu am modelul dar e o rulota foarte lunga si grea si foarte lata. ai nevoie si de o masina serioasa ca sa o tractezi. de ce nu cauti una mai scurta cu pat etajat? eu asa am procedat. cu cele lungi vei avea dificultati la campare si pe strazile mai inguste.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Theodorescu Alexandru
38 minute în urmă, Bilti a scris:

nu am modelul dar e o rulota foarte lunga si grea si foarte lata. ai nevoie si de o masina serioasa ca sa o tractezi. de ce nu cauti una mai scurta cu pat etajat? eu asa am procedat. cu cele lungi vei avea dificultati la campare si pe strazile mai inguste.

O voi tracta cu Nissan Navara V6 3.0 TDI, cutie automata in 7 trepte. Eu sunt Sofer de camion(TIR) și nu cred ca voi avea probleme atât de mari din cauza gabaritului. Vreau sa iau una mare și din cauza băii, in care vreau sa fie separat dușul de Wc. M-am tot uitat la rulotele Fendt și sunt rare cele cu baia separată. Între Fendt și DETHLEFFS, care ar fi mai buna?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Una pentru familie cu baie și cabina de dus separata am în vânzare, è din 2018.


Inviato dal mio CPH2251 utilizzando Tapatalk

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Vorbind despre Beduin, este una din cele mai bune rulote de pe piață.
Este dublu ax deci mare, foarte mare ceea ce comportă niște probleme, plătești dublu autostrăzile acolo unde sunt cu plată, pe drum având și experienta profesionala nu ai probleme, vei avea în campinguri unde nu prea ai loc nici de manovrare si nici de compare, asta in majoritatea lor. Alt neajuns este mooverul, dacă nu îl are trebuie unul pentru dublu ax ce ajunge cam la 4-5 mii.
Am prieteni ce au facut înconjurul continentului, ce ies minim o dată pe lună și chiar dacă sunt doar în 2 nu ar schimba-o pentru nimic în lume, vorbesc de dublu ax nu de Beduin.
Cât despre tractor, poți tracta liniștit cu el, am tractat cu Infiniti meu ce are același motor, iar acum cu un n Pathfinder cu 2.5 si nu am avut minima problema în a face pasurile alpine.

Inviato dal mio CPH2251 utilizzando Tapatalk

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Theodorescu Alexandru
acum o oră, Raul G a scris:

Una pentru familie cu baie și cabina de dus separata am în vânzare, è din 2018.


Inviato dal mio CPH2251 utilizzando Tapatalk
 

Ce model?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

@Theodorescu Alexandru ambii sunt producători de rulote “high quality”. Beduin este din gama premium a lui Dethleffs.

Probabil pe drum nu vei avea probleme cu un ansamblu mare având o mașina potrivită de tractat si experiența adecvată ca șofer, problemele or sa apara fata de lipsa de spațiu de manevra la intrările in campinguri, pozitionarea rulotei pe parcela, etc.

Rulota mare are farmecul ei , depinde totuși si ce intenționezi sa faci cu ea.

PS. Ai vreo legătura cu SGarage?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Theodorescu Alexandru
34 minute în urmă, Gabriel I a scris:

@Theodorescu Alexandru ambii sunt producători de rulote “high quality”. Beduin este din gama premium a lui Dethleffs.

Probabil pe drum nu vei avea probleme cu un ansamblu mare având o mașina potrivită de tractat si experiența adecvată ca șofer, problemele or sa apara fata de lipsa de spațiu de manevra la intrările in campinguri, pozitionarea rulotei pe parcela, etc.

Rulota mare are farmecul ei , depinde totuși si ce intenționezi sa faci cu ea.

PS. Ai vreo legătura cu SGarage?

Nu. Firma mea se numește Theo Personal.  Vreau sa merg in special in Turcia și Grecia, dar voi merge și pe la noi la munte, Zărnești(Plaiul Foii), Sibiu(Gura Râului) și alte zone…

Modificat de Theodorescu Alexandru

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.