De când am cumpărat rulota, ma tot uit de un aer condiționat dedicat rulota. Inițial am vrut sa merg pe ideea unui aer condiționat de fereastra Mestic Spa 3000. Am deschis și un topic despre acest aer: https://www.forumrulote.ro/topic/11649-aer-conditionat-de-fereastra-mestic-spa-3000/?tab=comments#comment-162271 . Totuși dupa ceva meditari, mi-am dat seama ca nu e o soluție tocmai bună. Ocupa spațiu util, trebuie sa îl montezi la venire și demontezi la plecare. Plus ca am înțeles ca nu e chiar eficient. Am vrut un aer de plafon. Cu acest tip de aer nu prea sunt de acord. Încarci plafonul cu 40 kg, ceea ce nu cred ca e chiar ok. Rulota în mers se balansează, iar acele 40 kg apăsând pe plafon, nu sunt chiar ok. Asa ca am ales ultima solutie: aer condiționat de podea. Si am comandat un Truma Saphir Compact! Ieri a venit Mos Craciun! Ce dacă nu e 25 decembrie, el a venit mai devreme. Sau sa zicem ca a venit mos Black Friday!    Avem și furtune:   Acum sa vad când găsesc o zi libera și călduroasă sa îl montez! Sper ca am făcut o alegere buna.