Vajko Mihai Gavril

Camping Gyopáros din Orosháza

4 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Gyopáros din Orosháza

Camping Gyopáros din Orosháza

Vajko Mihai Gavril

Bună tuturor. 

Noi fiind din Arad , am căutat un ștrand cu apă termală unde am putea campa cu rulota. Așa am găsit ștrandul Gyopáros Fürdő din Orosháza , Ungaria.

Am trecut pe la punctul de frontieră Turnu - Batonya . (recomand tuturor față de aglomerația permanentă din  Nădlac , chiar dacă faceți un mic ocol ). Drumul este destul de bun , cu mici denivelări specifice drumurilor județene și nu este nevoie de vignetă.

Ajunși în camping , am găsit o liniște și curățenie exemplară peste tot . În unele weekenduri se mai  organizează diferite concerte , dar noi am preferat liniștea din cursul săptămînii.

Campingul este amenajat atît pt. corturi cît și pt. rulote , cu posibilitatea de racordare la curent care costă 1000 forinți / zi. Tot aici se pot închiria căsuțe. În partea din spate a campingului sunt amenajate toaletele cu dușuri ,  o sală de gătit cu mai multe reșouri și chiuvete , mese , scaune ,  o mașină de spălat rufe , precum și trei frigidere imense pt. alimente. Apa potabilă este în mijlocul aleei .

Prețul unei nopți de cazare cu rulota este de 9000 forinți pt 2 persoane cu acces în tot ștrandul.Peste tot se acceptă plata cu cardul , cu excepția garanției pt. "ceasul de acces " care este de 1500 ft. care se returnează la plecare.

Dar las imaginile să vorbească.

20220818_134858.jpg

20220818_134942.jpg

20220818_135010.jpg

20220818_134908.jpg

20220818_134951.jpg

20220818_134819.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Nelu

Am fost si eu in acest camping, anul trecut era intradevar 10000ft (nu 9000)pt 2 persoane cu rulota si era inclusa intrarea in strand si acces la saune(superbe)Anul acesta s-au cam inrautatit conditiile, in camping canalizarea la dusuri femei infundata(in iunie si august), mult spatiu fara iarba.Ei preturile au crescut la 13150 ft , s-a eliminat si accesul la saune(ar fi 

(+4000ft, total fata de 2022=17150ft)Totusi e un camping modest, cred ca e f scump, fata de anul trecut ocupat cu 70%mai putin.In strand la bazinul cu apa termala hidromasajul era defect.Nu recomand.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.