Vlad Iliescu

Camping cu piscina sau lac?

10 postări în acest subiect de discuţie despre Camping cu piscina sau lac?

Camping cu piscina sau lac?

Vlad Iliescu

Va salut, tot incerc sa plec in concediu si tot aman, din cauza slujbei.

Vroiam initial sa merg in Austria, unde ne ducem de obicei, la lacurile din sud sau de langa Salzburg. Acum nu mai sunt asa convins de acest lucru, deoarece pierd 4 zile pe drum, din totalul de 10 pe care le am la dispozitie.

Va rog sa imi spuneti daca stiti campinguri la care merita mers in Romania (poate chiar si in Ungaria), care beneficiaza de facilitatea unei piscine sau unui lac. Ca exemplu, la Brezoi acum 2 saptamani, proprietarul ne-a permis sa facem baie in iaz, iar lucrurile au aratat cu mult mai bine dupa un inot racoritor.

Nu ma intereseaza solutii gen cadite Herculane, Puturoasa - Harsova, vorbesc de un anumit standard.

Mai aveam ca traseu sa merg pe la Durau, fiindca n-am fost niciodata, apoi la Vuurplats la Fundu Moldovei, unde iar n-am fost si sa revin pe la Campu Cetatii. Nici unul din acestea n-are insa vreun strand, care pe timp de vara mi se pare esential.

Ramane, bineinteles, si varianta cu Austria, verificata de atatea ori si fara surprize.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian A

 Eu am fost de cateva ori in Nyirbator, care are un camping mare, curat, iar langa, bazine cu apa termala si normala, plus un aqua parc. Pretul camparii, include si accesul nelimitat la strand ( se dau bratari). Ultima data, am platit undeva pe la 380 lei, campare cu strand inclus ( auto, rulota, 2 persoane, 1 copil, 2 catei ), pe weekend.  Strandul e la cca 20 km de localitatea  Carei, accesul fiind pe drum “ judetean”, nu necesita vigneta, la 20 km de strand e gradina zoologica din Nyiregyhaza, una dintre cele mai mari din Europa (localitatea are si ea, 2 campinguri). In interiorul strandului se poate manca bine, la pret bun. Inafara campingului/ strandului e o padure cu alei, un lac unde se poate pescui, se poate face echitatie. Magazine sunt la 2 km, plus la cca 6-700 m un restaurant, destul de renumit, cu preturi ok. Merita mers iarna, sunt maxim 2-3 rulote in camping, iar bazinele sunt deschise, atat in interior cat si in exterior (cele cu apa termala). http://www.sarkanyfurdo.hu/hu/strand

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Sau incercati un camping pe langa Balaton.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Și eu recomand campingul  de la Nyírbátor! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Haideti in Grecia! Doar doua zile pe drum :) 

Daca nu va surade varianta asta, Ungaria e o destinatie atractiva.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
în urmă cu 10 ore, Gabriel I a scris:

Haideti in Grecia! Doar doua zile pe drum :) 

Daca nu va surade varianta asta, Ungaria e o destinatie atractiva.

In Grecia e deja stabilită plecarea pentru septembrie, dar cu moto. Nu știu de ce, dar niciodată nu m-au atras campingurile grecești. Adică știu de ce, dar n-are rost discuția acum.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Lungu

salutare. deoarece in vacanta de 1 mai nu am la dispozitie mai mult de 4 zile, as vrea sa gasesc un camping cu bai termale mai aproape de Bucuresti. stiti cumva in Bulgaria un astfel de camping? ar mai fi varianta Gyula - Ungaria dar inseamna o zi dus, o zi intors.

Modificat de Bogdan Lungu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Lungu
în urmă cu 2 ore, Doru Negru a scris:

Asta il vizez eu de ceva timp https://campingvelingrad.com/

 

multumesc. nu e ieftin deloc dar probabil din cauza apelor termale.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru

Pai , la utilitatile acelea vreti pret de Meduza - Eforie Nord ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.