Cris B

Incepatori - sfaturi/indrumare achizitie rulota

27 postări în acest subiect de discuţie despre Incepatori - sfaturi/indrumare achizitie rulota

Incepatori - sfaturi/indrumare achizitie rulota

NRLaurentiu

La adolescenta mea de 26 ani gasesc orice piesa mecanica in Romania.

Nu fac referire la accidente de caroserie, care sunt extrem de costisitoare daca vrei sa arate ca neatinsa, indiferent de varsta rulotei. De asemenea, rulouri/trape cu "tehnologia" anilor '90 sunt inca montate pe rulote model 2023...

Stau sa ma gandesc in care caz s-ar aplica sfaturile de mai sus?! Poate doar la cazaturi lasate'n soare cu anii.

Daca stii sa alegi o rulota ingrijita, eu sunt de parere ca poate fi si din anii '70!

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Metoni Cristian

@Edi Denes Weinsberg este pe podium la diversele sondaje de profil anuale din Germania, la clasa ei  - de mijloc ( nu top sau premium )  - in special la raport pret/performanta ; in Romania vine prin dealer-ul din Dej, de la fabrica din Ungaria la pret atractiv; ceea ce o face clar competitiva pentru revanzare, in comparatie cu modele similare ( ex Adria );

Nu ai probleme cu ea nici iarna, mai ales daca ai  si accesoriul de incalzire electrica 500/1000/2000 W -  integrat in soba Truma pe gaz  (  eventual si sistemul Truma Mono sau Duo Control , ca sa poti incalzi legal  si in mers spre destinatie );

Eu merg cu copiii frecvent la ski iarna,   la noi,   zi si noapte cu temperaturi negative, e foarte  ok;  o gasesti destul de des prin campinguri  prin Austria, Ungaria ( am fost si in 2021 si in 2022 pe acolo);

 

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.