Vlad Mares

Schimbare butuc rulota Beyerland

5 postări în acest subiect de discuţie despre Schimbare butuc rulota Beyerland

Schimbare butuc rulota Beyerland

Vlad Mares

Bună ziua și Sărbători Fericite! 

Nu știu dacă este cel mai potrivit momemt dar din păcate acum a intervenit problema. 

As avea nevoie sa cumpăr un butuc de încuietoare pentru rulota din dotare Beyerland Vitesse 440 TMV, poate îmi poate sugera cineva unde am șanse sa găsesc. Mi a promis ca verifica după sărbători și domnul din Tarcau jud. Neamț. 

Butucul arată că în pozele alăturate iar restul sistemului de închidere funcționează în regula

20220421_144513.jpg

20220421_144531.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Costin Lipan

Pe cheie scrie un cod (9001, 9002....). Eu am luat de la Exis alt butuc. Daca ai noroc sa gasesti pt cheia ta, iei doar butucul, altfel trebuie sa-l iei cu tot cu chei.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

La rulota mea butucii sunt ZADE. Gasesti seturi de vanzare cu cate o singura cheie. In functie de ce ai defect, cumperi unul sau multiplu pentru a avea o singura cheie. Eu am cumparat un set de 10 bucati, pentru a avea doar o cheie pentru toate incuietorile exterioare. Acum se gasesc si la noi, in 2018 am achizitionat din Italia la un pret super in comparatie cu ce aveau pe la noi. Sa fii atent la ce terminatie au butucii, la tine vad ca e o simpla lama.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Mares

Va mulțumesc, la mine pe cheie scrie Silka și pe butuc nu părea sa fie nicio marca. L am măsurat oricum, are doar o limba în spate sa zic asa, voi discuta și cu cei de la exis și poate se potrivește ceva de la ei. Voi mai verifica dar al meu nu cred ca este Zade. Cheia este aceeași peste tot, portbagaj, cutie thetford, ușa cu yale de sub pat și am o singura cheie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Mares

Va mulțumesc. Am reușit sa cumpăr un butuc identic dar din păcate m am blocat la montajul lui, nu reușesc sa îl fixez în sistemul de yala, fără o saiba nu sta fix și iese când trag mai tare de cheie....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.