Dragos M

Pe unde iesiti de Paste ?

45 postări în acest subiect de discuţie despre Pe unde iesiti de Paste ?

Pe unde iesiti de Paste ?

Dragos M

Pentru ca se apropie Pastele si mai toata lumea are cateva zile libere, fiecare cred ca si-a facut planuri sa petreaca Pastele cu rulota...,   propun sa spuna fiecare unde iese cu rulota..., (cine vrea si nu e secret) poate in anumite locatii se aduna mai multi colegi de pe forum...

Noi am vrea sa mergem la mare, la camping S, daca e cald si suntem sanatosi, cred ca de vineri plecam spre mare... :default_big_grin:

:salutare!:

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel I

😀ori nu mai iese nimeni cu rulota de Paste ori am devenit “secretosi “.

Noi planuim o “ fuga “‘in Grecia dar fara rulota de data asta.

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Sper că

11 minute în urmă, Gabriel I a scris:

😀ori nu mai iese nimeni cu rulota de Paste ori am devenit “secretosi “.

Noi planuim o “ fuga “‘in Grecia dar fara rulota de data asta.

 

Noi vrem să iesim dar încă nu am stabilit locația! :default_doh:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Noi... prima ieșire în acest an o vom face pe 1 iunie.

Doar așa "ne permite calendarul" în acest an. 🤷‍♂️😉

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Gabriel I 

Am devenit, nu „secretoși”, ci extrem de secretoși! Mă refer la unii, nu la toți:

secretoși în a da un răspuns, secretoși în a prezenta o locație, secretoși în a da niște lămuriri și sfaturi tehnice.

Tu abia acum ai observat acest lucru? :default_109:

 

Și noi am vrea să ieșim de Paște cu rulota.

Încă nu am hotărât unde, dar Herghelia Lucina ar fi o opțiune.

O altă opțiune ar fi la Mănăstirea Secu, împreună cu Rulotiștii Moldoveni.

O a treia opțiune ar fi Maramureșul.

Ultima variantă, lejeră, aproape de casă, ar fi Voroneț.

 

O zi bună tuturor!

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Noi nu suntem încă hotărați, ori Cazanele Dunării ori la mare.

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare prieteni! Plănuim și noi o ieșire cu rulota, însă din păcate nu reușim înainte de luna Mai. :default_doh: 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M
în urmă cu 18 ore, Gabriel I a scris:

😀ori nu mai iese nimeni cu rulota de Paste ori am devenit “secretosi “.

 

în urmă cu 3 ore, Florin Smolnicki a scris:

Am devenit, nu „secretoși”, ci extrem de secretoși! Mă refer la unii, nu la toți:

secretoși în a da un răspuns, secretoși în a prezenta o locație, secretoși în a da niște lămuriri și sfaturi tehnice.

 

Da.... din pacate din cati scriau aici acum ceva timp, unde merg cu rulota, despre tot felul de locatii..., unde au fost, unde planuiesc sa mearga, acum in 2 zile nu a scris nimeni... (eu chiar am verificat daca aceasta postare apare public..., am crezut ca imi apare doar mie ca sunt administrator... :default_big_grin: )

 

Lumea s-a reorientat catre facebook si acolo este activitatea multora..., ma rog, deja sunt offtopic si deviem de la subiect..., important  e ca ati inceput sa scrieti in acest topic si asta e un lucru bun... :multumesc!:

 

Asteptam in continuare si alti colegi, sa ne spuna unde au de gand sa mearga de Paste (daca vor bineinteles :default_big_grin:)

Week-end placut va doresc ! :salutare!:

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Scarlat Mihai
La 07.04.2022 la 8:33, Dragos M a scris:

Pentru ca se apropie Pastele si mai toata lumea are cateva zile libere, fiecare cred ca si-a facut planuri sa petreaca Pastele cu rulota...,   propun sa spuna fiecare unde iese cu rulota..., (cine vrea si nu e secret) poate in anumite locatii se aduna mai multi colegi de pe forum...

Noi am vrea sa mergem la mare, la camping S, daca e cald si suntem sanatosi, cred ca de vineri plecam spre mare... :default_big_grin:

:salutare!:

Salutare la toata lumea

nu cred ca sunt secretosi colegii, poate au avut alte treburi si nu s-au uitat pe forum inca, noi ca de fiecare data debutam in noul an cu o iesire la camping S la fel cum a spus Dragos daca va fi cald.

Numai bine tuturor.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutari:Noi suntem mai batrani cu obiceiul de a petrece Pastele si Craciunul cu familian sunt doua momente din an in care trebuie sa fim inpreuna .in cele trei zile ale Pastilor mai iesim la un Gratar.Ex. Padurea Pusnicu sau Cernica , daca suntem la Bucuresti sau la Dunare -Seimeni Rasova la Malu Rosu daca suntem la Cernavoda.Plecarea dupa 1 Mai.Sa auzim mumai de bine.390.jpg.f790f041b3d822ccb66bcfbeeddf4962.jpgAnul trecut la Urlatoare Poiana Tapului.

  • Like 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Baltac

Budapesta săptămână viitoare, și cealaltă Viena și împrejurimi.

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki
în urmă cu 20 ore, Dragos M a scris:

Lumea s-a reorientat catre facebook si acolo este activitatea multora..., ma rog,

 

DA! Ai mare dreptate! Din păcate! O rezolvare rapidă, ieftină și cât se poate de trecătoare! 

Recitesc cu plăcere anumite informații/ lămuriri pe care le-au dat colegii. Aici, pe forum, le găsești oricând și este bine.

Ce facem @Dragos M pentru a îndrepta lumea către forumuri serioase, ca acesta? Totul se pierde pe Facebook! Totul este în zadar, din păcate! De aceea eu încerc să încurajez forumurile... și nu Facebook - ul. 

Și aș vrea ca să nu se supere nimeni pe mine pentru ceea ce am scris puțin mai sus. Este o constatare, nu un reproș. Nu vreau să fiu înțeles greșit.

Problema concurenței dintre forumuri și Facebook este generală, nu doar la noi în țară.

Eu m-am săturat să mai scriu aceleași răspunsuri de zeci de ori. Dau un link al unui forum serios de la noi și am cam terminat cu explicațiile.

Atenție! link-ul către pagina principală a forumului, nu topicul cu răspunsul la întrebarea adresată.

 

Îmi cer scuze de off topic.

@Dragos M, cum mai stăm cu promovarea acestui forum?

Eu cred că niște obiecte promoționale sunt întotdeauna binevenite.

Eu sunt mare fan obiecte promoționale, în general, tot ce ține de rulote.

Să știi că încă aștept să cumpăr (sau să primesc - nu contează) de la tine sau de la cel care se ocupă cu promovarea, un covoraș de intrare în rulotă cu sigla forumului.

Consider întotdeauna excelente campaniile de promovare prin obiecte promoționale. 

 

O zi bună, tuturor!

 

 

în urmă cu 20 ore, Scarlat Mihai a scris:

poate au avut alte treburi si nu s-au uitat pe forum inca,

 

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Eu m-am uitat in buletin și am hotărât că nu mă reprezintă F.B și m-am dezabonat.IMG-20220408-WA0011.thumb.jpg.522fe6ca84535790123323c9e9624a66.jpg

  • Like 6
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Salutare colegi :rulotisti: ieșirea programată de sărbători este la Durău, posibil două echipaje 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutari:După Paste, una din posibile esiri ar fi fost pe Valea Cerbului, cabana Gura Diham Bușteni.Daca vremea se încălzește.Acum la ora actuala arată cam așa.Poza trimisă acum o oră de un amic.IMG-20220411-WA0001.jpg.f3fa8d1560e960eb8325a7f7bb29cbe5.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Simionescu Dan

Salutare, Grecia 2-3 saptamani, plecare pe 20.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Delta >Dunarii, ufff prea departe asa ca, ... iesirea va fi la Podersdorf am See (am mai fost cu ceva ani in urma) pt 2 zile si ... fuga la munte. Undeva prin Carinthia (Karnten)...

Vacanta placuta :cu-rulota:

 

La 9.4.2022 la 8:42, Scarlat Mihai a scris:

 [....] nu cred ca sunt secretosi colegii, poate au avut alte treburi si nu s-au uitat pe forum inca [...]

 Nu s-au uitat ? :)

Iote, cum arata "datele" accesari site-ului.

 

X-Statistica-Forum-Rulote.png

 

***

LE - Eu NU sunt mare fan obiecte promoționale ! :)

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Scarlat Mihai

Salutare tuturor

ce sa mai zicem atunci…..eu totusi sper ca inca lumea nu e hotarata incotro sa se duca si atunci mai aproape vor apare si itinerariile, zic si eu asa ca opinia publica.Daca s-ar bloca fsb.multa lume n -ar stii sa se incheie la ciorapi.Consider ca nu e sfarsitul lumii si ceva obositor de scris unde ai pleca sau poate ai vrea sa pleci, e posibil sa nu scrie unde se duc ca nu cumva cineva sa se duca si sa le cotrobaie prin casa stiind ca sunt plecati😀asta e lumea astia sunt oamenii cu tot respectul pentru fiecare insă….si eu ma numar printre cei care intra zilnic(am doua forumuri care le citesc al nostru si Cap compas)ca vizitator daca e cazul ma si loghez dar citesc si atat daca am ceva de spus si consider ca este util la toti spun nu costa bani,  daca nu e de priceperea mea nu bat campii doar citesc si las pe ceilalti sa isi expuna propriile pareri asa ca cine vrea sa spuna spune cine nu sa mearga cu dumnezeu.

 

In rest numai de bine sa auzim si sanatosi sa fim ca de restul….

  • Like 6
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniela
La 07.04.2022 la 8:33, Dragos M a scris:

Pentru ca se apropie Pastele si mai toata lumea are cateva zile libere, fiecare cred ca si-a facut planuri sa petreaca Pastele cu rulota...,   propun sa spuna fiecare unde iese cu rulota..., (cine vrea si nu e secret) poate in anumite locatii se aduna mai multi colegi de pe forum...

Noi am vrea sa mergem la mare, la camping S, daca e cald si suntem sanatosi, cred ca de vineri plecam spre mare... :default_big_grin:

:salutare!:

Noi dorim sa mergel la Nyirbator dar numai din data de 25 aprilie. 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costin Lipan

Nici eu nu cred ca este vorba de secretomanie. De exemplu, noi ne-am dori sa mergem la Lepsa, dar sunt multi factori de care depinde iesirea (vremea, sotia are de pregatit un eveniment si depindem de stadiul pregatirilor, etc...).

Probabil ca spre sfarsitul saptamanii, atunci cand va aparea si prognoza meteo pentru Pasti, vor aparea si postarile.   

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Din cate vad incet incet se umple acest topic de postari..., posibil ca lumea sa posteze mai greu acum primavara... :default_big_grin:

Pana de Paste se vor strange ceva locatii, asa ca atunci aproape cine nu este inca decis unde sa merga, se poate altura unui coleg de aici, bineinteles cu voia acestuia...

Iar dupa Paste frumos ar fi ca fiecare sa prezinte unde a fost cu cateva imagini..., ar putea inspira si pe altii pe viitor....

Rog sa nu mai postati offtopic..., hai sa lasam acest topic numai cu locatii, fiecare unde merge de Paste.... :salutare!:

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
G.Janos

Va salut. Dat fiind 4 zile libere, noi planuim o scurta iesire de joi dupamasa pana luni seara la Piatra Secuiului, urmat de o pescuiala la Lac Volvo. Din pacate prognoza meteo nu este foarte favorabila pentru drumetii.

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@G.Janos  foarte frumoasa destinatie ai ales. :bravo:

Piatra Secuiului, ... langa Rimetea in perioada aceasta (Pastele Catolic) e foarte animat si plin de bunatati.

Fir intins Janos !

:salutare!:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
G.Janos

Multumim @Mihai-Arad . Speram ca se îndreapta vremea, deocamdata nu este favorabila pentru drumetii in zona respectiva, data de 23 apriliese anunta cu ploaie.

Screenshot_2022-04-16-11-41-02-933_com.Elecont.WeatherClock.free.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

IMG-20210331-WA0036.jpg.18efa24fdde39443e7cc4a78dd6a1ef8.jpgNoi am hotărât următoarele: vreme plăcută la munte, vreme urâtă la mare sau la Dunăre.IMG_20210913_181317.thumb.jpg.e4f1dc9402b447bc92b5bb0b48670af8.jpg

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.