Cosmin B

Octombriada Deltei Dunarii

15 postări în acest subiect de discuţie despre Octombriada Deltei Dunarii

Octombriada Deltei Dunarii

Cosmin B

Ca in fiecare an la inceput de Octombrie am fost cateva zile in Delta Dunarii. Locatia nu va o spun, incercati sa ghiciti si va mai dau indicii.

IMG_20211010_094719.jpg.a0f59af2dbcdc4ddb248d327d9eaa997.jpgIMG_20211009_175213.jpg.f64400a726ffc4ceaf99c7f5f064873e.jpgIMG_20211009_121815.jpg.09cc19a363d29e78ead7998423a3f3d2.jpgIMG_20211006_131352.thumb.jpg.933eac49431d1b0ebd734af1c56024bb.jpgIMG_20211005_171857.jpg.81e6c810daedab92761eaa9a89554a2f.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel Davidel

Nu am fost in viata mea in Delta si cred ca ar trebui sa spui locatia, poate ajung si eu.:salutari:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan D.

Felicitări! Frumoasă zona!

 

Eu unul sunt foarte curios unde este locația, vineri tocmai m-am întors de la Băltenii de Sus, unde sunt puține locuri de intrat cu rulota.

Locul a fost bun, dar am ieșit greu. Tălpica de plastic pe dreapta o rupsesem anul trecut la Vadu, acum am rupt-o pe stânga, renunț la ele. 

 

20211003_173600.jpg.e1c472b6b44a19d8d6e2508fa549e8a2.jpg

20211004_074923.jpg.1cf5a020ced27264b34992441f942cbb.jpg

 

 

La tine pare malul mai accesibil, deși canalul este mai îngust.

Apa nu pare prea adâncă, aruncai departe?

Ai trecut cu bacul cumva?

Pește ai prins? La noi a mers ok, ca să zic așa  ;)

 

Eu tot sper să ne lase de la anul să trecem din nou prin ferma de la Mahmudia...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dascalu Marius

I get a try!

Let's see if something's byte on channel 36 and that's works. 🥰

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Canalul 36, portiunea nordica, corect!

Peste s-a prins dar nimic spectaculos, caras mic-mijlociu si cativa crapceni care au fost eliberati. Am dat doar la feeder, fara nadit suplimentar. Canalul este dragat, adanc, malul estic de la pod inspre intersectia cu Sireasa este foarte accesibil.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dascalu Marius

Salut,

Forma asta de "broscuta" din Suceava mie i-mi spune ceva.....:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dascalu Marius

Salut,

Poate vre-o data se intretaie si drumurile noastre. Pasiuni comune vad ca sunt, eu cu rulota am fost o singura data in Delta si atunci am lasat o bucata din sina unde se baga snurul cortului, asta prin 2011. De atunci sotia nu a mai vrut sa mearga cu rulota in delta.

17082011022.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Aa noi avem o solutie: Octombriada este doar pentru baieti!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian C
în urmă cu 22 ore, Bogdan D. a scris:

 

Eu tot sper să ne lase de la anul să trecem din nou prin ferma de la Mahmudia...

 

 

Am fost eu saptamana trecuta. Patronul doreste sa deschida camping anul viitor , un camping foarte dotat .

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Clar atunci, ne-a pierdut de musterii.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dascalu Marius

Tot timpul am văzut acolo mașini, rulote, mașini cu remorci adaptate pentru dormit și corturi, chiar nu am știut ca anul asta nu au permis trecerea prin ferma. Oricum, unde-s mulți nu e cel mai bun loc de pescuit. Acum dacă fac și camping, zona e chiar de evitat.

@cosmin - am înțeles mesajul.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian C

Camping deschide in interiorul fermei  undeva in dreapta pe malul canalului acela , la dunare o sa faca wc uri  .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Ha ha corect - la cum arata ferma ar primi autorizare pentru camping de la Sfanta ARBDD la Sfantul Asteapta.

Am auzit pe ici pe colo ca noi acolo platim de fapt taxa de smecher de acces la mal (a se vedea drumul din stanga inainte de poarta care e rupt pentru a nu permite accesul pe malul chiar mai ofertant in amonte de ferma), malul efectiv nefiind in proprietaatea fermei. A se evalua si sentimentul poate fals ca suntem protejati acolo de mana controalelor ARBDD referitoare la campare.

Dar gata cu off-topicul cu ferma, poate vede un admin si muta astea la topicul dedicat, daca exista.

 

Apropo de de controale, n-am avut nimic de la ARBDD, doar la punctul de PF de la Sireasa, CI si atat. Din nou, ca si in ultimii ani, PF mi-a lasat o buna impresie, personal eficient, politicos , corect, binevoitor. Pentru cei ce ies din canal in Chilia mai este un punct PF la iesire din canal, stop obligatoriu.

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dascalu Marius

Salut,

Ferma nu va primi în veci vre-o autorizație, asta e clar. Ce va rezulta în urma camping-ului, va fi ce se vede și pe malul cu stana, munți de preturi și manele toată noaptea. Am stat pe malul opus, nu o data și tot timpul am văzut fenomenul de la loja.

La problema cu PF-ul, subscriu și eu, jos pălăria pentru ei, super de treaba și extrem de politicoși. Ce e interesant, este ca pe bratul Chilia, din informațiile mele, continuu au procedat asa, total diferiți de confraților lor. Nici nu mi-a venit sa cred ca la întrarea pe 36, m-au crezut pe cuvânt și ma așteptau, auzindu-ma cum ma chinuiam pe Chilia. Am dat sa scot tel. sa arat toate actele și au răspuns ca nu este nevoie. Mi-au urat drum bun și succes pe Sf. Gheorghe când m-au văzut cu Motocraftul L 380, încărcat și cu borduri asa joase în conditii de vânt și val de peste 1.5 m.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.