Dragos M

Recomandare camping Sovata

4 postări în acest subiect de discuţie despre Recomandare camping Sovata

Recomandare camping Sovata

Dragos M

Salutare :rulotisti:

Noi nu prea am iesit la campinguri din Romania..., in afara de cateva campinguri mai cunoscute nu stiu cum este prin Ro si nici campinguri nu stiu prea multe...

Asadar va rog sa-mi recomandati un camping la Sovata (cititind pe internet am vazut ca sunt mai multe) decent cu conditii si tot ce trebuie..., sau mai bine zis care este cel mai ok din Sovata ? ma intereseasa sa am tot ce trebuie si sa fiu si aporape de statiune..., eu in zona nu am fost decat la Mustang...

Daca a ajuns cineva in zona de curand cu atat mai bine ca as putea afla "la cald" cum este acolo....

Multumesc ! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Catalin

Salut @Dragos M !

Din pacate in Sovata nu mai este decat camping Stana de Vale. Vasskert s-a inchis anul trecut, iar Perla Lacului functioneaza si...nu prea. Cauta, totusi, numarul de telefon de la Perla Lacului si suna. S-ar putea sa ai noroc. Recomand acest camping intrucat e fix la intrarea in statiune, langa autogara, si nu ai nevoie de masina. De la Stana de Vale sunt cam 2 km pana la Lacul Ursu si daca mergi pe jos, cand te intorci in camping trebuie sa parcurgi distanta urcand continuu, ceea ce inseamna un efort considerabil pe caldura asta. Daca mergi cu masina la Lac, vei avea ceva probleme cu parcarea, in sensul ca nu prea vei gasi. Deasemenea, aproape in fiecare seara, RoAlert semnaleaza prezenta ursilor in statiune (eu am fost acum 2 saptamani, am stat 3 nopti si in fiecare seara am primit mesaj).

In rest ? Sovata merita !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Mergi la Mustang.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Da..., destul de greu la noi in Romania..., ma mai gandesc si la alta locatie....

Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.