Salutari!    Am tot amanat momentul asta din lipsa de timp, dar mi-am adus aminte zilele astea ca  nu am prezentat rulota.  Asadar, scurt  si la obiect, va prezint urmatorul vehicul: Hobby Excelent 495 2007. MTMA 1400 KG.    Ce are si  ce nu are?  Iluminat full led facut de mine, adica luminoasa si putin consumatoare.  Pat spate de 2 persoane. Pat fata de 2 persoane modificat de noi si facut matrimonial. Am dormit si 5 persoane in fata - 3 adulti si 2 copii, lejer. Not bad Bucatarie cu frijider (dinala mic pe gaz, cum au majoritatea). L-am conectat eu si la 12V la baterie, ca era conexiunea facua doar la cablurile de la protap; aragaz cu 3 ochiuri, , chiuveta, 4-5 sertare, dulapuri cat cuprinde, etc.  Boiler Truma pe 230V...Si am mai pus noi un boiler Carver Cascade2 pe gaz, un panou de 180W, bateria de la centrala termica de 90Ah - doar deep cycle, si, pentru un amarat de 230V pana in 500W, folosesc UPS-ul de la centrala, conectat direct la baterie. Imi este suficient pentru incarcat un laptop. In rest, totul e pe 12V.    Si gata... niscaiva poze:                Rulota e tractata de Golf 1.9 TDI 115CP (deocamdata) / VW Sharan 1.9 TDI 115CP/ Audi A4 B8.5 2.0 TDI 177CP Quattro. Cu consumuri decente (intre 8 si 10 /100km)    Si gata, daca aveti intrebari, raspund cu drag ca eu nu mai stiu ce sa scriu Ruloteala placuta, vant din spate!