Ursu Florin

Scaune + Masa

15 postări în acest subiect de discuţie despre Scaune + Masa

Scaune + Masa

Ursu Florin

Salutare, ma interesează sa achiziționez 2 scaune ai o masa. Vreau sa iau ceva de calitate, sa fie ușoare și nu foarte voluminoase :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Scarlat Mihai

Buna dimineata la toata lumea.

Florin eu am tot incercat cateva tipuri de scaune si mese si m am oprit la cele de decathlon

https://www.decathlon.ro/scaun-comfort-pliabil--id_8575887.html sunt din aluminiu se pliaza complet si le pot baga sub paturi prin usile laterale fara sa fiu nevoit sa ridic saltelele de fiecare data.Referitor la masa tot de acolo poti lua, iti recomand sa iei pe cea dubla cu scaune mici incluse(pentru vizitatori)ca stim ca se gasesc de fiecare data https://www.decathlon.ro/masa-pliabila-4-scaune-id_8388687.html exista si fara scaune dar inca 4 scaunele nu strica niciodata, eu folosesc doua din ele pentru a intinde picioarele cand este cazul.Poti vorbi si la dna.Varga de la Reghin sa iti trimita poze cu ce are pe stoc, eu am luat acum doua saptamani un carucior din ala pentru plaja care era nou nout cred ca chiar nu fusese desfacut, doamna este mai mult decat ok tot de pe forum am vazut ca au mai luat colegi produse si au fost multumiti.Sper ca info sa iti fie de folos.

O zi frumoasa tuturor si sa dea caldura cat mai repede ca ne mananca rotile.

Numai de bine sa auzim.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Bună dimineața @Ursu Florin !

 Ia legătura cu doamna Varga din Reghin, au mese și scaune de calitate!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Și eu am luat din Reghin și sunt mulțumit de scaune, masa, cuptor pe gaz etc. Scaunele au spătar rabatabil cu mai multe poziții plus ca au prelungitoare și se transforma în șezlonguri. Masa are fiecare picior reglabil pe înălțime, sta drept pe orice teren. Toate sunt bine făcute și foarte ușoare. Marca Berger sau altele în genul. Cauta pe Facebook Johann Varga. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Am încercat multe scaune și mese, apoi am ajuns la Kampa și produsele lor, le consider cele mai bune și calitative.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
în urmă cu 10 ore, Cristian A a scris:

Și eu am luat din Reghin și sunt mulțumit de scaune, masa, cuptor pe gaz etc. Scaunele au spătar rabatabil cu mai multe poziții plus ca au prelungitoare și se transforma în șezlonguri. Masa are fiecare picior reglabil pe înălțime, sta drept pe orice teren. Toate sunt bine făcute și foarte ușoare. Marca Berger sau altele în genul. Cauta pe Facebook Johann Varga. 

Cât de calitative ti de par scaunele Berger? De greutate ce îmi poți spune? Din ce material sunt făcute?

@Raul G oare trimit si in România? Am văzut ca prețurile sunt destul de mici :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Eu pot recomanda Westfield Performance

am tot schimbat si eu dar la astea m-am oprit... :default_big_grin:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Cât de calitative ti de par scaunele Berger? De greutate ce îmi poți spune? Din ce material sunt făcute?
[mention=3832]Raul G[/mention] oare trimit si in România? Am văzut ca prețurile sunt destul de mici
Florin nu știu, eu le-am luat aici de la veranda pneumatica la covor, scaune și altele. Am avut ocazia sa le pot compara cu alte mărci, pot doar sa le recomand fără rezerve.
  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty
în urmă cu 1 oră, Dragos M a scris:

Eu pot recomanda Westfield Performance

am tot schimbat si eu dar la astea m-am oprit... :default_big_grin:

Subscriu... 

Tot Westfield avem și noi de mai bine de trei ani, cu prelungitor pentru a fi transformate în șezlong și pot spune că pe lângă faptul că sunt ok din punct de vedere calitativ, arată și foarte bine. 

Le găsești și pe acestea la d-na Ofelia din Reghin. Atașez și niște foto din care (dacă mărești), iți poți face o idee dacă îți plac ca formă și aspect. 

IMG_20200905_125114.jpg.42ca165cd270576ac51c69206abc1253.jpg

Cel de culoare gri e mai lat și normal e al meu :default_big_grin:, iar cel albastru e al lui Betty și e mai îngust. 

Prelungitorul pentru a-l transforma în șezlong, e rezemat în accesul în portbagajul camperului. 

Masa tot de la Reghin e luată și are reglaj pe înălțime. Găsești altele și mai mari dacă dorești. :noroc:

Modificat de Ovidiu-Betty
Completare masă
  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Da, și scaunele mele sunt tot Westfield, pe gri și pe negru, mărimi normale și un XL, care e mai lat. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Sa fie Westfield Performance atunci :) Comand imediat :default_big_grin:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
acum o oră, Ursu Florin a scris:

Sa fie Westfield Performance atunci :) Comand imediat :default_big_grin:

La masa - mai gandeste-te un pic! Ia cu picioare reglabile individual! Nu intotdeauna terenul e plat! Eu am masa cu picioare fixe (de la Dechatlon) si simt din plin nevoia de a fi reglabile. Asa ca singurul ei avantaj este greutatea extrem de redusa. S-a prezentat mai sus o masa cu picioarele reglabile individual si eu asa ceva as lua.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

PS: ma refer la masa prezentata de @Cristian A. Poza cu masa respectiva am vazut printre postarile de la subiectul "Ce am mai achizitionat pentru rulota mea".

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Astăzi a venit coletul :default_big_grin: 2 scaune + masa ( Westfield tot setul ) sunt senzație :salutare!:

@NRLaurentiu masa are picioarele reglabile individual. 
Scaunele se fac și șezlong, am cumpărat și prelungirile.

D6A8CC65-0522-4B01-ACCF-9DD3830AD540.jpeg

A2B578EC-458A-46EA-81AE-FA2106587223.jpeg

696FF016-2F8B-4DA5-BA07-370E8DCCD5F4.jpeg

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Bravo ! Să le stăpânești cu plăcere ! :OK:

Același tip de scaune am și eu ...:salutare!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.