Ursu Florin

Burstner Premio 450 TF

52 postări în acest subiect de discuţie despre Burstner Premio 450 TF

Burstner Premio 450 TF

Ursu Florin

Salutare, astăzi am achiziționat din Germania o rulota Burstner Premio 450 :)

Urmeaza ca o firma de transport sa o ridice miercuri de la dealer și sa o aducă la Cluj de unde o sa o preiau eu sa o aduc a acasă :default_big_grin:

Sunt puțin nerăbdător sa o văd “pe viu” pentru ca am văzut doar poze și câteva video-URI.

 

B6009F55-908B-442D-B7F6-C2F55D58DF61.jpeg

9259D8B0-7095-48B8-B5BD-105007CC16D6.jpeg

60A84B10-30B9-46E8-98F3-6BA907A40881.jpeg

14F26247-9F6F-4A66-9D64-A37DC6776450.jpeg

F1ED5AF5-9D3A-4323-B999-21F3099A296E.jpeg

97AF69DD-FA5C-4E25-8A23-6C7DBD89147D.png

B02AA03C-2074-4CE2-BA17-907315123F3B.jpeg

  • Like 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Robert

Ai avut curaj ca o achizitionezi doar din poze si video? Sa o stapanesti sanatos! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Felicitări, arată super din poze, are usa sub pat pentru obiectele lungi, usa sub dineta si geam la baie ce contrar altor persoane eu îl prefer pe partea dreapta.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciprian Mirescu

Felicitari pentru achizitie! 

Iti inteleg nerabdarea, asteptam si poze din interior.

Sa o folositi sanatosi :default_groupati:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Felicitari!

Ciudat aranjament interior, diferit fata de FU (asa cum ai pus schema mai sus). Vad ca la TF masa e in locul patului, iar patul este de-a latul in spate, in locul mesei de la FU. Daca nu sunteti persoane inalte, nu cred ca e o problema, atat ca ai accesul de afara chiar langa pat. Probabil ca ai analizat aceste aspecte si nu reprezinta un impediment.

Multi km fara griji cu ea!

 

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/buerstner-premio-450-ts/1632842039-220-7912

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
13 minute în urmă, Vlad Iliescu a scris:

Felicitari!

Ciudat aranjament interior, diferit fata de FU (asa cum ai pus schema mai sus). Vad ca la TF masa e in locul patului, iar patul este de-a latul in spate, in locul mesei de la FU. Daca nu sunteti persoane inalte, nu cred ca e o problema, atat ca ai accesul de afara chiar langa pat. Probabil ca ai analizat aceste aspecte si nu reprezinta un impediment.

Multi km fara griji cu ea!

 

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/buerstner-premio-450-ts/1632842039-220-7912

Este doar o modificare făcută de ei, masa din fata și banchetele vin puse in spate, iar somiera și salteaua sunt din fata de la patul frantuzesc. Am discutat cu dealerul și de fapt este compartimentarea pe care am pus eu.

 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai

Bafta si drumuri multe !!

Sunt interesat de detalii legate de modalitatea de achizitie dar mai ales de procedura de transport. Imi poti da in privat aceste info daca nu vrei sa fie vizibile aici.

 

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
24 minute în urmă, Ursu Florin a scris:

Este doar o modificare făcută de ei, masa din fata și banchetele vin puse in spate, iar somiera și salteaua sunt din fata de la patul frantuzesc. Am discutat cu dealerul și de fapt este compartimentarea pe care am pus eu.

 

 

Va fi o bătaie de cap să revii la configurația inițială, după părerea mea s-a umblat și la tubulatura și la traseele de apă, gauri de fixare etc. Totuși cred că ar trebui readusa la arhitectura originală. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
15 minute în urmă, Vlad Iliescu a scris:

Va fi o bătaie de cap să revii la configurația inițială, după părerea mea s-a umblat și la tubulatura și la traseele de apă, gauri de fixare etc. Totuși cred că ar trebui readusa la arhitectura originală. 

Din ce mi-a spus dealerul si din ce am văzut eu nu s-a modificat nimic la tubulatură și la instalații, astept sa ajungă sa văd exact ce e de făcut acolo, din ce am observat eu modificările nu sunt majore. Luată somiera din spate și pusă la loc, montat înapoi peretele de la pat ( partea de jos ) pusă masa și saltelele înapoi in spate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Nu vreau sa fiu carcotas, asa ca e ultima data cand comentez subiectul. Nu vad pe ce ai putea aseza somiera, lipseste peretele de placaj care lasa un spatiu intre panoul rulotei si pat, lipseste baza rotunjita si oblica a patului, lipseste capul patului. Probabil ca aceeasi situatie este si in zona de instalare a mesei. Sa insisti sa iti trimita toate placajele demontate, daca mai exista.

In mod clar exista modificari la tubulatura, deoarece exista guri de evacuare in placajul patului si in cutiile de sub banchete, care au fost desfiintate.

Uita-te pe vederea de 360 grade la Weinsberg 450 FU, sunt convinsa ca asemanator era aranjamentul placajelor si conductelor la Burstner. E butonul 360 Tour din pagina din link.

https://weinsberg.com/wohnwagen/caraone/grundrisse/450-fu/

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Vacanțe frumoase și sper sa ne vedem și în țară, nu doar în Grecia. :salutare!::cu-rulota:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Felicitari pentru achizitie!

Pana la urma, pasul facut inapoi este un pas inainte.

Asteptam si pozele facute de tine.

Daca ai nevoie de ceva ajutoare in reconfigurare, ne gasesti aici.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Mulțumesc  pentru urări băieți :salutare!:

@Vlad Iliescu este posibil sa fie asa cum spui tu, ce pot sa spun sigur este ca acest model de Burstner nu are partea de jos rotunjită la pat, este dreapta. 
Nu știu la partea cu placajul de lângă perete ce o fi, nu am decât sa astept sa ajungă acasă și o sa văd exact ce si cum.

Mai jos este un printscreen făcut dintr-o filmare cu un alt Burstner de genul unde se vede ca partea de jos de la pat este dreapta.C77EDD46-3BF8-4E54-B521-AF0E50A4D21B.thumb.png.a10ad9ade5c3897c6df35b9f6ea07b31.png

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare @Ursu Florin

Felicitări pentru achiziție! Multe iesiri reușite și drumuri bune să aveți cu noua :cu-rulota:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu R.

Vacante placute si cat mai multe! Important este sa va bucurati de ea si fiecare isi personalizeaza casuta cum se simte mai bine.

Frumoasa achizitie.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Bravo sa va bucurati de ea. Totusi alt spatiu fata de campervan :) 

PS. Mie din schita imi pare similar cu Weinsberg 450 FU ca si asezare, nu imi dau seama ce este modificat dar , cu siguranta fiind experimentat ai cumparat in cunostiinta de cauza. 

 97AF69DD-FA5C-4E25-8A23-6C7DBD89147D.png

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Rulota a fost ridicată astăzi de la dealer, vineri ajunge la Cluj și sâmbătă cred ca o iau eu de acolo :cu-rulota:

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Rotaru

Sa o stapanesti sanatos si sa o plimbi cat mai mult.

Si pentru a fi 1+ .... mare curaj ai avut sa o iei asa pe "nepipaite".

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 9 ore, Marius Rotaru a scris:

mare curaj ai avut sa o iei asa pe "nepipaite".

Tocmai pentru ca a luat-o pe "nepipaite", are avantajul ca in 14 zile poate s-o returneze daca nu-i place! :default_big_grin:

 

@Ursu Florin, s-o stapaniti sanatosi, sa va bucurati de ea si s-o tineti cel putin un an! :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

Felicitări, foarte mișto, sa o plimbați sanatosi! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Rulota este la Cluj, m-am inteles cu transportatorul și o va aduce el acasă la Brasov maine sau sâmbătă :default_big_grin:

835203CA-B04C-4F72-AE9C-16FACE228622.jpeg

  • Like 10

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@Ursu Florin sa fii pregatit cu galeata/furtunul s-o speli din primul minut cand ajunge! Sarea aceea face minuni...

 

Felicitari!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Mihaila
La 2/15/2021 la 14:51, Ursu Florin a scris:

Salutare, astăzi am achiziționat din Germania o rulota Burstner Premio 450 :)

Urmeaza ca o firma de transport sa o ridice miercuri de la dealer și sa o aducă la Cluj de unde o sa o preiau eu sa o aduc a acasă :default_big_grin:

Sunt puțin nerăbdător sa o văd “pe viu” pentru ca am văzut doar poze și câteva video-URI.

 

B6009F55-908B-442D-B7F6-C2F55D58DF61.jpeg

9259D8B0-7095-48B8-B5BD-105007CC16D6.jpeg

60A84B10-30B9-46E8-98F3-6BA907A40881.jpeg

14F26247-9F6F-4A66-9D64-A37DC6776450.jpeg

F1ED5AF5-9D3A-4323-B999-21F3099A296E.jpeg

97AF69DD-FA5C-4E25-8A23-6C7DBD89147D.png

B02AA03C-2074-4CE2-BA17-907315123F3B.jpeg

Ne puteti spune numele dealer-ului? Un site, ceva?

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Făină tare rulota ❗👍👍👍

Să o stăpâniți și să o folosiți sănătoși în cât mai multe ieșiri reușite ❗:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

Felicitari!Sa aveti parte de ea!!!:cu-rulota::OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.