Vajko Mihai Gavril

Cort pt. rulotă

3 postări în acest subiect de discuţie despre Cort pt. rulotă

Cort pt. rulotă

Vajko Mihai Gavril

Bună tuturor !

Doresc sa-mi cumpăr un cort pt. rulota engleză , achiziționată recent , marca Bailey.

Am măsurat dimensiunea necesară ( din pămînt stg.  în pămînt dr.) și mi-a dat 925 cm. 

Am găsit ceva care mi-ar plăcea , vînzătorul mi-a trimis o poză cu dimensiunea cortului : 900-925 cm. Size 11 

Ce părere aveți ? Nu-i mică ? Ce toleranță am ? N-aș vrea să fie prea fix la partea de jos sau nu se rupe ? 

Vînzătorul mi-a spus că are țevi și de aluminiu și metal pe care le aleg ? Mi-se pare ciudat ! Cum are două seturi de țevi ? la alegere? Bineînțeles că cele din aluminiu sunt mai scumpe.

Mulțumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel Schuster

Urmatoarea marime, 12, ar trebui sa aibe 926-950 cm. Poti verifica pe siteul producatorului. 

Daca ai 925 masurati, ar trebui sa se potriveasca. 

Betele pot fi de otel, aluminiu sau fibra. Are mai multe variante pentru ca se gasesc de cumparat seturi de bete sau bete,  separat de cort. 

Cele de aluminiu sunt mai usoare decat cele de otel, semnificativ. Acum depinde de ce buget ai. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vajko Mihai Gavril

Multumesc Gabriel pentru răspuns.

Sunt rulotist începător și nici nu știu exact cum se montează acest cort pe rulotă, am văzut diferite filmulețe și cred că am să mă descurc. Voi lua legătura cu vînzătorul și voi opta pentru țevile din aluminiu.

O seară plăcută.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.