Salutare Cristian, daca ai timp si vrei vezi ce am postat eu in descriere rulota mea, respectiv reparatii. Pe scurt, sunt unul dintre cei care m-am riscat si am cumparat o rulota din Sebis (nu am gasit comentarii nasoale despre Sebis) desi este in zona Arad. Am avut de ales din 4 bucatii de rulote si cred in proportie de 99% ca si celalate 3 ramase aveau porobleme. Norocul meu a fost ca vanzatorul a acceptat sa ii dau diferenta de bani dupa ce face RAR-ul desi nu a fost incantat. Evident dupa ce am rezolvat problema cu inmatricularea a ramas doar problema cu reparatia (infiltratii panou lateral si frontal) care inca nu am terminat-o din lipsa de timp. Acum sunt avansat cu reparatia si sper ca in 2-3 saptamani sa fac prima iesire.  Aici vreau sa multumesc inca o data tuturor celor de pe forum care au descris si ei lucrarile facute, sfaturile primite de la colegii de pe forum si nu in ultimul rand lui Bogdan C.  Inainte sa cumpar rulota am vazut cateva si la un parc de rulote de la noi din zona, doar ca nu imi placeau prea mult cum aratau in interior la bugetul care il aveam eu atunci (max 4000 euro). Ce imi placea erau de la  6500euro dar puteai pleca cu ea in concediu direct. Inca nu am tras linie la costurile cu reparatia, o sa descriu in topiul dedicat si finalizarea acsteia. Oricum am mai cumparat la ea, cauciucuri noi, rezervor apa, pompa apa, si mai trebuie cate ceva sigur.... In concluzie nu cred ca merita sa risti sa arunci cu bani si ulterior sa mai bagi mana in buzunar pentru reparatii de orice fel, fie ele infiltratii sau nefunctionarea unor echipamente (frigider, aragaz, pompa apa etc). Odata cumparata,  pe vanzator nu mai il intereseaza nimic de rulota. Cand o vand nu au timp sa verifice nimic la ea si se gasesc tot felu de scuze si promisiuni din partea lor. (la mine la sunat cineva sa mearga la spital ca cica a avut un accident sora lui !!!) Asta ii in mare "patania" mea cu cumparatul unei rulote (pe care mi-o asum) si ma consolez cu gandul ca mai am un pic si plec in vacanta cu rulota....   Sanatate la toata lumea si sa aveti iesiri minunate !      
    • Like
    • Upvote
    3