Dan Cojocaru

Autorulota Ford TEC

8 postări în acest subiect de discuţie despre Autorulota Ford TEC

Autorulota Ford TEC

Dan Cojocaru

Autorulota ce o detin e un Freetec XS 584G pe sasiu Ford 2.2 din 2011.

4 locuri in centuri 5 locuri de dormit

echipata cu frigider aragaz si WC dometic

portbagaj destul de generos, posibilitate de montare sus pe barele originale, scaune fata rabatabile, ...

Ce imi lipseste inca sunt panourile solare.

La capitolul consum pe la 10 la suta drum intins, offroad creste dar nu mult ci pe la 12.

Eu sunt adeptul offcamp si merg des la munte.

Drumuri cu soare!

Dan C

 

IMG_20200628_131234_7.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

@Dan Cojocaru, bine ai venit!

 

Frumoasa jucaria, s-o stapaniti sanatosi si sa aveti vacante frumoase in compania ei!

Daca se poate sa-mi spui la ce pret ai luat-o si de unde, ar fi minunat. Doar pentru curiozitatea mea, inca nu caut sa trec la alt nivel! Daca nu vrei sa faci public pretul, poti sa-mi lasi un mesaj privat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Felicitari @Dan Cojocaru :OK: Sa aveti parte de ea multe iesiri reusite si drumuri bune sa aveti cu:autorulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stăpâniți cu drag în continuare, drumuri bune și vacanțe frumoase! :OK:

:autorulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Cred ca e o gluma chestia cu offroad-ul!Altfel balena ar ramane la prima ravena blocata...pe uscat!Toate bune!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Cojocaru
în urmă cu 20 ore, Ovidiu Cica a scris:

Cred ca e o gluma chestia cu offroad-ul!Altfel balena ar ramane la prima ravena blocata...pe uscat!Toate bune!

Poate ca offroad suna pretentios dar cu asta ma bag unde cu Opel Zafira nu indrazneam pana acum. Apropos im weekend am dat o tura pana in Poiana Pelegii Retezat fara probleme pe drumul existent.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Stai linistit, @Dan Cojocaru! Offroad sunt si majoritatea drumurilor comunale! :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal
acum o oră, NRLaurentiu a scris:

Stai linistit, @Dan Cojocaru! Offroad sunt si majoritatea drumurilor comunale! :)

Si nu numai...:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Mihai M
      de Mihai M
      Buna dimineața tuturor membrilor!
       
      In primul rand mulțumesc. Pentru oportunitatea de a face parte din aceasta comunitate!
       
      De un an cochetez cu ideea unei rulote pentru familie.
      Primul pas am montat deja cârligul
      Am dat și pentru carnet E.
      Vedem ce mai urmează...
       
      Sunt din București, căsătorit, cu doi copii!
       
      O zi frumoasă
      Mihai
    • Cirstian Ionut
      de Cirstian Ionut
      Salutare la toti membrii!
    • AdrianCS
      de AdrianCS
      Salut din Sibiu membrii ai forumului, sunt Adrian, posesor de duba (urmeaza sa incep conversia in varianta offgrid ) și ma bucur sa pot afla din experiența voastră și sa o împărtășesc pe a mea in viitor. Insa pana atunci o sa am mult de munca la converisia mea iar sfaturile voastre "ce sa nu fac gresit" vor fi binevenite. Virusul "campervan" m-a prins odata cu declansarea pandemiei - in urma cu 3 ani si de atunci am petrecut enorm de mult timp pe internet in studierea diferitelor tipuri de conversii. Acum "sa trecem la treaba".
    • Catalin E
      de Catalin E
      De un an sunt posesorul unei rulote Hobby De Luxe din 1992. În anturajul meu sunt primul rulotist, de aceea cred ca am nevoie de acest forum, să pot împărtăși cu oameni cu aceleași preocupări din experențele noastre. Până acum am avut o singură ieșire off camping, urmează să ies cu prima ocazie când vine vara. 
    • Mocanu Alexandru
      de Mocanu Alexandru
      Va salut domnilor , ma numesc Alex , nu detin rulota doar ca de ceva vreme am niste ganduri ( utopice au spus unii ) despre care as vrea sa va cer parerea !
      Ca o scurta introducere Timisoara , banat : ideea a venit intr-un weekend cand nu am gasit un loc organizat de gratar . 
      Eu mereu am vrut livada/gradina , am adaugat planului un loc civilizat unde sa vina lumea la un gratar , un loc amenajat , cu parcele ca la camping pentru gratar/masa , separati de vecini printr-un gard viu ( gard belgian ca sunt nebun cu pomii ) . Apoi la idee , scotocind forumul am zis sa fac si camping pentru rulote ( despre amenajare nu intreb ca e info destula pe forum ) 
      Mai exact , parerea pe care v-o cer ( aici la Timisoara nu sunt peisaje ) , credeti ca ar fi atractiv un Camping Agroturistic ? ( nu stiu daca e o denumire buna , eu am pus-o ) .
      Definitie : campingul agroturistic/camping de tranzit se refera la un camping in mijlocul unei livezi ,   unde campezi , poti face si un gratar , poti manca fructe/legume culese de tine direct din copac/pamant , eventual o mancare la ceaun , poate si carne/branzeturi direct de la tarani ( ca la bunica , exact la asta m-am gandit ) . Practic o pensiune agroturistica pentru rulote ( numele e destul de sugestiv ) . Mentionez ca as vrea ca locatia sa fie la o descarcare de pe autostrada
      Scuze pentru textul lung , daca vreti sa ma ajutati cu o parere mai pot elabora 
      multumesc
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.