Cristian Bednar

Discutii - Pareri campinguri de la Marea Neagra

15 postări în acest subiect de discuţie despre Discutii - Pareri campinguri de la Marea Neagra

Discutii - Pareri campinguri de la Marea Neagra

Cristian Bednar

Buna ziua. Tocmai ce am sunat eu acum, Hanul Piratilor se deschide dupa 16.06, la GPM este deschis din acest weekend si ne-a intrebat daca folosim toaletele noastre din dotare (deci banuiesc ca ale lor sunt in renovare/nefunctionale) si la camping 2 mai este deschis din acest weekend. In rest nu stiu, dar nici nu am vrut sa sun dupa ce am vazut pozele de pe google.

Daca tot am cautat contactele lor, le impart si cu voi:

Hanul Piratilor: 0341.145.492

GPM: 0731.567.049

2 mai: 0724.196.505

 

weekend fain sa aveti

  • Like 7
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar

Ziua buna. Pot sa va dau un update. Noi am ajuns aseara in camping GPM. Probabil majoritatea il stiu, dar pentru nu il cunoaste este pet friendly, in periada asta foarte liber (cred ca suntem singurii cu rulota), si foarte aproape de mare (are iesire directa la plaja), si foarte VERDE.

Tarifele sunt ok cred, 23 de lei de persoana, 12 lei de masina si 12 lei de rulota. Pentru copil nu au cerut bani, nici pentru catel. Apa si electricitate relativ aproape, cel putine de locul unde ne-am campat noi. Atasez si niste poze.

 

PS. Foarte misto, poti sa iti lasi rulota aici daca ajungi si weekendul viiotor, ca sa nu mai cari casa dupa tine. 14 ron pe zi parcarea de la 01.06

BCB571A0-D2C2-4411-8390-E0532BDCD068.jpeg

2850550F-94AF-4274-950C-8A8B3E5A176A.jpeg

ABF2466E-B9EF-4A45-844E-64168E0C3151.jpeg

4B0B3363-302D-4566-BFB8-455D94BB213F.jpeg

C0A9D802-8C12-4EF3-A653-3B5E70C02CB5.jpeg

  • Like 6
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

Buna dimineata. Din cate stiu pana azi era interzis sa stai la plaja, plaja era pustie cand ma plimbam dimineata cu catelul. PROBABIL incep de azi popularea plajei cu sezlonguri and stuff. Erau umbrelele de stuf de anul trecut si cam atat. Daca la pranz cand mai dam o tura pe plaja vad lucruri noi va anunt. 
legat de topic separat, unul din administratori va raspunde, ei sunt cei care decid lucruri de genul acesta.

Zi faina sa aveti si La Multi Ani pt toti copii!

AD711C56-31C7-475E-90D9-FD9E6CCDCC97.jpeg

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Pentru ca nu este inca pe forum, un topic in care sa discutam despre campingurile de la noi de la mare si vine acum sezonul, am deschis acest topic in speranta ca cei care au fost sau vor merge in vreun camping de pe litoralul Romanesc va impartasi cu noi cateva impresii.../ pareri...

Eu nu am fost (inca) in vreun camping la noi, chiar daca am umblat toata Europa..., dar promit ca voi merge... :default_big_grin:

(Am mutat aici cele 2 postari ale lui @Cristian Bednar )

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

Update. Fiind luni s-a reluat munca la santierele stanga/dreapta de camping. Daca va place sunetul de polizor/bormasina/bocanit de ciocan aici e locul perfect! Oamenii au fost finutzi, au inceput munca dupa 8.00 :default_doh:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Buna ideea cu topicul dedicat pt camping la mare.

@Cristian Bednar sper sa aveti vreme buna, cred ca e bine ca inca nu s-au turat motoarele in imprejurimi si va puteti bucura in tihna de mare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin Stefan

Salutare. A stat cineva la 23 August, pe faleza sus, intre calea ferata si mare? Ma refer off camping. Este acolo o pensiune, Analys si dupa e o zona faina unde cred ca se poate sta. E inspre Golful Pescarilor. Sau la Tuzla.... 

Eu sunt nou in comunitatea asta, si as vrea  sa fac prima iesire pe malul marii luna asta, spre final. Toate cele bune! 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Viorel

Ziua buna.

Camping S  din Mamaia,   primesc oaspeti.

Nu se fac rezervari, se poate achita si cu tichete de vacanta.

Pare destul de ok din poze. 

Ceva pareri obiective ? ....

 

Zi usoara cu multa verdeata

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Viorel
La 5/29/2020 la 12:40, Cristian Bednar a scris:

Buna ziua. Tocmai ce am sunat eu acum, Hanul Piratilor se deschide dupa 16.06, la GPM este deschis din acest weekend si ne-a intrebat daca folosim toaletele noastre din dotare (deci banuiesc ca ale lor sunt in renovare/nefunctionale) si la camping 2 mai este deschis din acest weekend. In rest nu stiu, dar nici nu am vrut sa sun dupa ce am vazut pozele de pe google.

Daca tot am cautat contactele lor, le impart si cu voi:

Hanul Piratilor: 0341.145.492

GPM: 0731.567.049

2 mai: 0724.196.505

 

weekend fain sa aveti

Salutare, partea cu utilizarea toaletelor din dotarea rulotelor este valabil si pentru Camping Hanul Piratilor.

Nu pot fi utilizate grupurile sanitare comune. Am sunat astazi 02.06.2020, la ei.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

Gata plaja e pregatita de turisti in GPM. La fel si dusurile si toaletele. Functionale.

Cam vant pe plaja, apa pe la 16 grade, dar mirosul de mare are farmecul lui.

Au aparut mult mai multe rulote si campere ca weekendul trecut, si multe corturi.

Weekend fain sa aveti.

 

 

FAC773B4-9F91-4B24-80E1-EDFD9618A87C.jpeg

2CC43F41-16A1-497E-846B-350CB6B732F3.jpeg

63A74743-9205-427B-A107-B12F587019E2.jpeg

0CFC5E1D-3A90-4718-B617-DE5B6D70F004.jpeg

04BFB6D8-9837-44C5-A160-FE41816FD323.jpeg

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Salut,  

Tarifele pentru Camping S sunt: rulota 26 de lei, auto 15 lei, persoane 21 de lei. Recepționera a spus ca nu exista restricții. Noi vom merge la sfârșitul lunii, pentru o săptămână. 

 Referitor la condiții... Noua ne place sa campam în partea din fata a camping ului pentru ca grupurile sanitare  sunt mai curate, este ceva mai multa umbra și parca nu este asa de aglomerat. 

Ca și minusuri: conducerea accepta mai mulți turiști decât capacitatea camping ului și faptul ca oamenii sunt lăsați să-și instaleze corturile peste tot, blocând căile de acces/evacuare în caz de urgenta... 

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

Buna seara,

Am fost in Camping-S de Rusalii. Am stat 4 nopti, 3 adulti – pt ca fiica-mea are 13 ani, rulota, masina, curent pentru care am platit 500 lei.

Toalete, dusuri f.curate. Uneori ma si enerva personalul de curatenie care era prezent tot timpul si mai stergeau cate ceva.

Terasa functiona fara restrictii.

Suprafata de campare era cu iarba tunsa regulamentar.

De jur imprejur se construiesc blocuri, chiar si duminica pana pe la pranz s-au auzit ciocanele pneumatice si macaralele. Dupa 1-2 zile te obisnuiesti cu zgomotul :)...

Plaja: curata, greblata, sezlonguri -30 lei- si umbrele montate regulamentar.

Apa: max 18 gr.C dar duminica si luni a fost o ceaaatzaaa ! Wow, personal eu nu am vazut niciodata asa ceata pe plaja !

Magazinul de la poarta: avea de toate, dar preturile marisoare. In schimb era deschis Kaufland-ul din apropiere.

Mamaia: a fost aglomerata ca in luna august. Purtau masca doar chelnerii si vanzatorii din magazine.

Campingul a fost plin ! F.multe autorulote inchiriate, deci marea majoritate rulotisti incepatori, fapt ce facea ca suprafata de campare sa fie utilizata nejudicios. Echipajele cu bun simt, fara muzica tare, fara tipete, strigate, injuraturi...cel putin in zona in care am campat eu. In schimb, luni dupa pranz, dincolo de gardul din partea de nord a campingului, a inceput o petrecere cu manele la maxim care a tinut pana dupa ora 24 !!! Asta a fost partea cea mai groaznica a sejurului, dar nici nu aveai ce sa faci....

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Salutare, a ajuns cineva in camping Hanul Piratilor ca sa povesteasca cum e?

Cautam o destinatie pt we viitor.

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Salut, sper ca nu e foarte tarziu, sa ofer o informatie posibil de actualitate pentru  2022.Am vrut sa ma campez cu vw t5 , din dotare, transformat de mine in autorulota si am fost refuzat ca nu este omologat RAR.Asa ca , am incercat la GPM, unde nu m-a intrebat de omologare , ci numai daca vreau curent sau nu si am stat o saptamana fara probleme. Dar se pare ca rechini au pus ochii pe teren si circula un zvon ca in 22 va fi un cartier rezidential.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.