Dragos M

Planuri / discutii despre iesire cu rulota dupa 15 Mai

82 postări în acest subiect de discuţie despre Planuri / discutii despre iesire cu rulota dupa 15 Mai

Planuri / discutii despre iesire cu rulota dupa 15 Mai

Vlad Iliescu
13 minute în urmă, Adam Adrian a scris:

@Vlad Iliescu Salut! Ce rasa e partenerul vostru? L-am văzut o data la vulcanii noroioși.

Salut, setter irlandez, daca la Pluto te referi :)

Iată-l și la micul dejun,   în rulotă. 

20191027_092732.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

G.Janos
La 5/22/2020 la 6:11, G.Janos a scris:

Buna ziua. Astazi intentionez o iesire de sfarsit de saptamana in aproprierea zonei de locuit. Traseul meu ar fii urmatorul: Tarnaveni, jud. Mures - Subcetate (Zetea) jud. Harghita, aprox 130 km. Ca puncte mai importante trebuie sa trec prin Praid jud Mures si Odorheiu Secuiesc jud. Harghita. Voi bifa punctul 8 din declaratie, sper ca nu voi intampina probleme cu autoritatile. Reveni cu detalii dupa drumul parcurs, sper cu vesti bune si nu cu o amenda :)

Buna dimineata. Am parcurs bine cei 260 km din prima iesire dupa restrictii. Nu am adunat nici o amenda, nici macar filtru de politie nu am vazut pe drum vineri sau duminica. O zi buna in continuare.

Honeyview_WhatsApp Image 2020-05-22 at 19.38.05.jpg

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mogos Mihai

Buna seara!
Ne pregatim de o noua iesire cu rulota, destinatie finala Delta Dunarii - am ales Camping Salcia. Mai sunt si alti doritori pentru delta? Noi vom ajunge in 31 mai si stam probabil pana in 7 iunie.
La dus impartim drumul in 3, cu prima oprire la Sighisoara si a doua la Vulcanii Noroiosi. Apoi o luam spre Braila, trecem cu bacul spre Tulcea.
La intoarcere nu ne-am hotarat inca ce traseu abordam - posibil Bucuresti - valea Oltului - Sibiu si acasa.
PS stie cineva care e starea drumului Buzau - vulcanii Noroiosi? Si apoi pana la Braila?


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Sa nu vii dinspre Brasov spre Buzau, pe DN10, este limitata latimea de trecere pe un pod de langa lacul Siriu si e posibil sa nu incapa rulota. Am mai scris anul trecut despre asta.

http://andnet.ro:6060/itn/drumuri.asp

https://goo.gl/maps/yChhhTtrdJkToHus8

Drumul pina la Vulcanii Noroiosi este foarte denivelat pe portiunea de legatura cu DN10, daca mergi incet, nu sunt probleme.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU
în urmă cu 7 ore, Mogos Mihai a scris:

Buna seara!
Ne pregatim de o noua iesire cu rulota, destinatie finala Delta Dunarii - am ales Camping Salcia. Mai sunt si alti doritori pentru delta? Noi vom ajunge in 31 mai si stam probabil pana in 7 iunie.
La dus impartim drumul in 3, cu prima oprire la Sighisoara si a doua la Vulcanii Noroiosi. Apoi o luam spre Braila, trecem cu bacul spre Tulcea.
La intoarcere nu ne-am hotarat inca ce traseu abordam - posibil Bucuresti - valea Oltului - Sibiu si acasa.
PS stie cineva care e starea drumului Buzau - vulcanii Noroiosi? Si apoi pana la Braila?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Drumul spre vulcani este bun

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

Planuri avem și noi după câteva ieșiri la munte și pescuit, sper sa ajungem să mergem la mare, la Marea Egee.😀 Din 22.06 merg în concediu și dacă totul va fi bine sper să ajungem în Grecia:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Pentru ca a trecut perioada de restrictii si acum putem iesi unde vrem cu rulotele, inchid acest topic..., urmand ca cei care iesiti cu rulota, sa postati cat mai multe prezentari de locatii de campare in sectiunea dedicata .

  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.