Dragos M

Planuri / discutii despre iesire cu rulota dupa 15 Mai

82 postări în acest subiect de discuţie despre Planuri / discutii despre iesire cu rulota dupa 15 Mai

Planuri / discutii despre iesire cu rulota dupa 15 Mai

Valentin Purcarea
în urmă cu 6 ore, Dragos M a scris:

Am rugamintea cei care au iesit sau iesiti in urmatoarea perioada si daca (nu va doresc :default_big_grin:) va opreste vreun filtru sa ne spuneti si noua ce v-au spus...

 

@Dragos M

M-au oprit astăzi după stația de taxare Fetești, sensul spre CT, simpla verificare buletin, talon, permis! 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Nelu Stoica

Eu intenționez sa merg în Delta Dunării, la Murighiol pe 01 iunie, pentru ca pe 02 iunie se termina prohibiția în RBDD. 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mogos Mihai

Salutare,
Revin cu poze din weekend. Iesirea a fost super reusita; am avut destul de multi vecini cu rulote si corturi la Gura Apelor. Atmosfera a fost faina si civilizata, liniste si oameni relaxati. d15fae7b5c4d823ea7a9acc1a4cd1e1f.jpgc4f6e5c1a3854bc919fb64a8d333ad1d.jpg2297125fb9b794930b09aa548f864a29.jpgd7a72e05005ed79a1b04216d3d5bfdbe.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 11
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Carciumaru

Brăila - Corbu. 

Fără evenimente, câteva polo cu radar dar nu opreau. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

O ieșire de o zi la Berca.Inca nu e gata dar trebuia să o mai plimb puțin. Politie cu radarul într-o localitate.Inca nu am reușit să curăț autocolantul ăla cu "Mogoba"!IMG_20200517_135925.thumb.jpg.daa03fa46162c4e94fef82cd43079bdf.jpg

IMG_20200517_135856.jpg

IMG_20200517_135919.jpg

IMG_20200517_160406.jpg

  • Like 5
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Mogos Mihai ce zona superba la Gura Apelor! Daca nu gresesc, din Brazi se intra pe DJ 685 si se merge circa 15-20 km. Intrebare : cum este drumul: asfalt, piatra, denivelari? Ati fost singuri sau mai vin rulote acolo? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mogos Mihai

Drumul e bun, o portiune cu asfalt, una cu beton. Cateva sute de metri intre baraj si locul de campare e neasfaltat, dar fara gropi semnificative.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Se pare ca nimeni nu a avut treaba cu noi, Ploieşti- Slobozia-Tulcea- Murighiol si retur. Adica mai multe echipaje ale politiei dar care nu ne-au oprit.

Camping Salcia

  • Like 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Visan

Trebuie să ajung si eu aici într-o zi. Este foarte frumos.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Gabriel I Multumim pentru locatie, dar te rugam sa fii mai darnic cu explicatiile: care sunt tarifele, ce servicii se ofera, cum este drumul pana acolo, daca se serveste si mancare si specialitati de peste, etc. :nedecis:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Cu drag,  Camping Salcia Murighiol a fost prezentat foarte obiectiv de @Daniel P. Singura schimbare pare sa fie pretul acum, noi am platit 15 ron/persoana iar tura cu barca 'varianta lunga " pana la Sf Gheorghe a fost 160 ron de persoana.

Noi am mers pe traseul Urziceni - Slobozia - Tandarei - Tulcea  - Murighiol si retur, asfaltul pana la intrarea in camping e bun , cu ceva zone mai putin ok in jud.Ialomita.

In camping am mancat ciorba de peste facuta in stilul locului, plachie de peste si peste fript, absolut toate f.f. gustoase la pretul mentionat de Daniel - 60 ron ciorba si felul II.

Ceea ce ma surprinde totusi este numarul din ce in ce mai mare de turisti care viziteaza Delta, cel putin din spusele localnicilor cat si judecand dupa numeroasele spatii de cazare mai noi  sau mai putin noi , de diverse tipuri si marimi.

Numai in zona in care am fost noi erau vreo 5 campinguri ( unele la cateva strazi distanta si care au mai fost prezentate pe aici: Laguna Albastra,  Dan Pescarul) plus inca unul in constructie , mai aproape de debarcader care pare sa fie un proiect al primariei.

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Eu intentionez sa plec de vineri, cu punctul 8 al declaratiei bifat.

Ma gandeam la Bran, dar cred ca e inchis camping-ul. Alta varianta este lacul Zetea, am sunat acolo si proprietarul nu era lamurit daca are voie sa deschida sau nu. Spunea ca l-au sunat mai multe persoane si ca probabil va deschide. Imi va confirma telefonic joi seara.

Daca mai are cineva o propunere viabila pentru perioada aceasta, accept cu bucurie orice sugestie. In Delta am fost anul trecut, tot la Salcia, nu a fost rau, insa nici nu pot sa remarc ceva anume. Probabil ca ma asteptam la mai mult, conform descrierii de pe forum. Ma intreb doar de ce restul de campinguri aveau multi clienti, iar eu eram singur la Salcia? Poate ofera ceva in plus sau doar faptul ca erau la drumul principal , iar Salcia mai dosit, sa fi fost singura cauza?

Si la Mala, in Clisura, cred ca e deschis, insa nu cred ca am ce face acolo in perioada asta, nu cred ca se organizeaza plimbari cu salupa, iar in rest nu-mi dau seama cu ce mi-as putea umple timpul. Daca gresesc, corectati-ma.

Nu zic nu nici la off camping, dar n-am nici o idee, cu plecare din Bucuresti. De aceea Zetea mi se pare o optiune interesanta, am trecut o singura data pe acolo cu motocicleta si mi s-a parut zona frumoasa.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I
în urmă cu 1 oră, Vlad Iliescu a scris:

....Probabil ca ma asteptam la mai mult, conform descrierii de pe forum...

Cred ca e chestiune de gusturi, daca citesti descrierea lui @Daniel P vezi ca nu vorbeste la superlativ de amenajari sau dotari ci despre atitudinea “ orientata” catre client.

Plimbari cu salupa se fac. Cam orice ai nevoie de la plimbari cu barca,  peste, icre, etc. poti gasi cu ajutorul proprietarului campingului.

Din punctul meu de vedere o excursie simpatica ar fi cu campare la Jurilovca 

( mai mult un camper stop decat camping dar relativ spatios).

De acolo ar merge o zi excursie in Delta cu salupa, o zi de vizitat cetatile din Dobrogea si, eventual o zi de plaja la Gura Portitei, asezonat pe alocuri cu ceva biciclete sau caiace.

Asta din perspectiva unuia care nu este pescar.

Apropos, in 3 zile la Murighiol nu am reusit sa gasim de inchiriat vreun caiac, canoe, barca cu vasle, cum nu aveam bicicletele la noi, dupa multiple mese bogate in peste si alcool, m-am intors acasa cu ceva kg in plus. 😁

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Am fost înaintea lui Daniel P, mă refer la descrierile anterioare lunii mai 2019. Recunosc, am o problemă legată de igiena din bucătărie, tăiatul peștelui pe ziar etc. Nu vreau să spun mai mult, chiar nu doresc să îi fac reclamă negativă proprietarului, care este un om bine intenționat. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M
în urmă cu 3 ore, Vlad Iliescu a scris:

 

Eu intentionez sa plec de vineri, cu punctul 8 al declaratiei bifat.

Ma gandeam la Bran, dar cred ca e inchis camping-ul.

 


Daca nu ma insel cred ca am vazut pe facebook poze din campingul Vampire in week-end-ul anterior...(puse de rulotisti) chiar a fost si un reportaj care tot de acolo parea filmat..., mai bine suni..., eu cred ca e deschis...

Si eu vreau sa ies in week-end-ul urmator dar nu prea departe si nu pe la munte ca se cam anunta frig...

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
24 minute în urmă, Dragos M a scris:


Daca nu ma insel cred ca am vazut pe facebook poze din campingul Vampire in week-end-ul anterior...(puse de rulotisti) chiar a fost si un reportaj care tot de acolo parea filmat..., mai bine suni..., eu cred ca e deschis...

Si eu vreau sa ies in week-end-ul urmator dar nu prea departe si nu pe la munte ca se cam anunta frig...

 

Idei? 

Vad și eu ca scad tare temperaturile.

Nici de mare parca inca nu e...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

E deschis la Bran, am sunat adineauri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Vlad Iliescu am intrat pe Google Maps la Lacul Zetea si este inscris "inchis temporar". Sigur ca trebuie confirmare telefonica. Eu nu am fost niciodata in zona. Poate ne dai ceva detalii cum se ajunge acolo si in ce parte a lacului este amenajarea campingului sau ce o fi . Multumesc.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

@Vlad Iliescu , @Mircea Am stat eu vara trecută acolo(o noapte).E frumos peisajul, se poate pescui, e un izvor cu apă aproape. Au doua locuri(parcele) de campare. Daca vrei sa campezi mai aproape de apa nu ai umbra. E decât un stejar și două trei sălcii.Eu am prins loc chiar langa stejar dar a trebuit să merg in sat sa mai cumpăr 15 m de cablu sa pot trage curent(racordarea la curent se face dintr-un singur loc, de cablu minim de 30 m).

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Adam Adriandin ce am gasit pe google, si sper sa nu gresesc, este vorba de Pensiunea si Campingul Sancel? De la baraj sunt 2 drumuri de o parte si alta a Lacului. Pe unde se merge?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

@Mircea Nu faci dreapta pe cel principal. Mergi înainte pe cel secundar 138B, și pe dreapta se vede intrarea în camping.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Petrescu

Săptămâna viitoare joi pe 28 mai plecăm și noi cu rulota de dimineață .

O sa mergem pe la Voineasa -Obarsia Lotrului - Lac Oașa , să văd pe unde găsesc în zona un loc de stat off.

Acum ceva ani stateam imediat după Voineasa langa rău, nu știu cum o mai fi acum.

Drumuri bune.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu
La 5/16/2020 la 23:27, Nelu Stoica a scris:

Eu intenționez sa merg în Delta Dunării, la Murighiol pe 01 iunie, pentru ca pe 02 iunie se termina prohibiția în RBDD. 4

nu pe 04 ??   de ce confund eu ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Calin Andritoiu

In weekend am fost la Dunare, in Cetate Dolj, patru persoane cu doua rulote. Pe mine nu m-a oprit nimeni dar pe prietenul meu l-a oprit un echipaj de politie cu cativa km inainte de a ajunge in Cetate si... nici o problema. I-a spus ca merge la pescuit, i-a aratat declaratia si a fost ok. Pe malul Dunarii am fost verificati de 4 echipaje ale Politiei de Frontiera si nimeni nu a avut nimic de obiectat, chiar daca eram patru persoane nu trei (dar, cum spuneam, cu doua rulote).

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.