Bogdan Ionut

Land Rover Freelander

6 postări în acest subiect de discuţie despre Land Rover Freelander

Land Rover Freelander

Bogdan Ionut

Salutare colegi:rulotisti: de curand am achizitionat un Freelander 2002 motor 2.0 diesel 112c.p-BMW si as dori pareri despre ansamblu (Dethleffs 450 MMA 1200KG) daca ar fi ok multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salut @Bogdan Ionut :salutare!:Felicitari pentru achizitie. Sa ai parte de ea, multe iesiri reusite si drumuri bune sa ai cu noua ansamblu. Un aprieten a avut un freelander cu motor de BMW. Era multumit de masina, mai putin cu incalzirea, trebuie mult timp pana se incalzea iarna. El a luat ca sa traga platformra sa aduca masini de afara. A facut cateva drumuri cu ea insa pana la urma a vandut, sí a luat un sprinter. El era multumit cum sa comportat cu platforma. De pe forum parca @Draghiciu Dumitru a avut un freelander. :noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salut, @Bogdan Ionut !Eu am avut Freelander 1 pe benzină și am tras rulota de 900 MMA. Mai greu da a mers. Cu diesel cred că nu ai probleme. Mare grija cu cuplajul vâscos de pe cardan, sa functioneze că dacă nu strici diferențialele.(eu am pățit). In rest ea e o mașina buna mai ales pe teren accidentat.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Dacă e compatibil ansamblul, nici nu se pune problema.

Mașina să fie OK din punct de vedere tehnic, in rest va trage fără probleme rulota pe care o ai.

S-o stăpânesti cu drag, drumuri bune și vacante minunate! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Eu am avut un Freelander 1 pe benzina 177 cai cu cutie automata din 2002. O masina foarte buna pentru tras rulota. Problema era ca pe spate avea frane pe tamburi si nu erau eficiente ca cele de pa fata. In rest probleme de intretinere ca la orice masina, am fost multumit de ea. Am facut cu rulota de 3 ori TRANSALPINA si o data TRANSFAGARASANU

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Multumesc pentru urări si sfaturi mai astept si alte opinii..poate alti colegi au sau au avut si diesel!:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.