Lucian Marcu

Cumpar chiuveta rulota

10 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar chiuveta rulota

Cumpar chiuveta rulota

Lucian Marcu

Va salut, cumpar o chiuveta rabatabila ca cea din pozele de mai jos, dimensiunile sunt 66 cm x 31 cm (43 cm cu tot cu partea din spate care ramane fixa) in stare cat mai buna sau noua. Incercand sa strang sifonul care picura, l-am rupt. Rulota e un Caravelair Antares 390 Deluxe din 2006. Astept si sugestii in eventualitatea in care as putea achizitiona una noua, eu nu am gasit pe site-urile cu piese pentru rulote una care sa se potriveasca. Multumesc mult.

90807257_2554911928060220_6028333186616918016_n.jpg

90287326_730547504148384_5207363102953177088_n.jpg

Modificat de Ursu Florin
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Grigoras

Salut , nu poti adapta un sifon cu gura mai largă, ceva bricolat? Pare intreaga in rest .Spor si #stamacasa !

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU
La 23.03.2020 la 10:22, Lucian Marcu a scris:

Va salut, cumpar o chiuveta rabatabila ca cea din pozele de mai jos, dimensiunile sunt 66 cm x 31 cm (43 cm cu tot cu partea din spate care ramane fixa) in stare cat mai buna sau noua. Incercand sa strang sifonul care picura, l-am rupt. Rulota e un Caravelair Antares 390 Deluxe din 2006. Astept si sugestii in eventualitatea in care as putea achizitiona una noua, eu nu am gasit pe site-urile cu piese pentru rulote una care sa se potriveasca. Multumesc mult.

90807257_2554911928060220_6028333186616918016_n.jpg

90287326_730547504148384_5207363102953177088_n.jpg

Lucian sm o chiuvetă metalică daca te interesează 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian Marcu

@Andrei Grigoras  s-ar putea sa gasesc si adaptez un sifon de cada care are diametrul mai mare (gaura facuta, rupta, are aprox. 6.5 cm diametru) dar problema cu scurgerea e ca, venind in jos si fiind chiuveta rabatabila, cand aceasta v-a fi rabatata pentru a folosi WC-ul,  ar deranja persoana care sta pe WC. Poate un sifon de cada care e foarte ingust jos, sau eventual sa folosesc ca scurgere preaplinul si scurgera principala sa o inchid cumva; sper ca intelegeti cum va explic. Eventual poate ma puteti ajuta cu o idee...

@MARIAN JIANU  puneti va rog cateva poze cu ea sau trimiteti-mi in privat. Va multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Grigoras

Cred ca merge cu prea plin de cada , are un cot la 90 grade , daca îl găsești separat , nu la set .Alta varianta ar fi , 2 sabie din plastic moale , mai mari decat gaura, una deasupra , una dedesubt, lipite cu silicon .Pro ele dai gaură si montez sifonul vechi care bănuiesc că e cu piulita .Ceva bricolat, investiție mică, satisfacție mare .Spor și #stam acasă.

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian Marcu

@Andrei Grigoras nu prea cred ca ar tine prea mult saibele respective, mai ales daca trebuie strans si sifonul pe ele si mai ales daca trebuie stransa si scurgerea pe sifon. Cred ca varianta cu sifonul de cada si sa ma folosesc de prea plin ca scurgere e varianta mai buna. Astept sa treaca pandemia si sa redeschida magazinele de bricolaj. #nuasmaistaacasa #asbricolalarulota :default_big_grin::default_big_grin::default_big_grin:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU

@Lucian Marcu @Lucian Marcu chiuveta are 37 x 37cm și este culoarea maronie.  

în urmă cu 22 ore, Lucian Marcu a scris:

@Andrei Grigoras  s-ar putea sa gasesc si adaptez un sifon de cada care are diametrul mai mare (gaura facuta, rupta, are aprox. 6.5 cm diametru) dar problema cu scurgerea e ca, venind in jos si fiind chiuveta rabatabila, cand aceasta v-a fi rabatata pentru a folosi WC-ul,  ar deranja persoana care sta pe WC. Poate un sifon de cada care e foarte ingust jos, sau eventual sa folosesc ca scurgere preaplinul si scurgera principala sa o inchid cumva; sper ca intelegeti cum va explic. Eventual poate ma puteti ajuta cu o idee...

@MARIAN JIANU  puneti va rog cateva poze cu ea sau trimiteti-mi in privat. Va multumesc.

 

20200404_111734.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian Marcu

@MARIAN JIANU va multumesc dar, daca cititi mai sus o sa vedeti ca am nevoie de o chiuveta cu dimensiunile de 66 x 31 cm care sa fie rabatabila.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Augustin

Vezi daca poti sa adaptezi un sifon de pardoseala de la cabinele de dus de casa sint mai inguste!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian Marcu

@Barac Augustin s-ar putea sa mearga si asta, multumesc mult pentru idee.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.