Eugen David

Reabilitarea podelei la rulota Caravelair!

32 postări în acest subiect de discuţie despre Reabilitarea podelei la rulota Caravelair!

Reabilitarea podelei la rulota Caravelair!

Eugen David

tamp Waw, era sa uit de oglinda pictata!

                                :-) @Alexandru Marin !hi

14923916_1179065408813176_1202289115_o.jpg

14924066_1179065445479839_733748318_o.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ciurea Sorin

Eugen zici că-i vitraliu , foarte frumoasă , trebuie premiat Marin  ! Jos pălăria !hi:clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Felicitari celor doi mesteri priceputi si harnici pentru  lucrarea trainica, buna si frumoasa.hi

     In tema usitei de vizitare, cer o lamurire la colegul @Alexandru Marin, referitor la un detaliu (important pentru mine fiindca, preluand ideea, doresc sa implementez si eu acest util accesoriu):  Neluand in considerare usa propriu-zisa (sa zicem ca nu este acolo, este demontata din balamale). Rama, banuiesc ca este alcatuita din doua cadre (semirame - unul in exterior, cel cu balamalele, celalalt in interior, sub bancheta) care se imbina intre ele cu niste suruburi, cuprinzand astfel peretele rulotei. Stiind ca la Edu 575 (spre ex.), dimensiunile de gabarit sunt 595/ mm pentru cadrul extern, la cadrul dinspre interior sunt aceleasi sau sunt mai mici ? Daca sunt mai mici, cam cu cati mm (sau daca poti estima in exemplul dat cam cat ar fi)  ?  Din nefericire, rulota mea are inaltimea disponibila sub banchete mai putin generoasa (numai 295 mm) si m-ar ajuta foarte mult sa stiu daca partea de semirama interioara se poate incadra in inaltimea disponibila.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Salutare, @Mihnea Stoenescuusa nu are semirama pe interior , noi am montat-o astfel incat decupajul sa fie cu 2-3 cm deasupra nivelul podelei,  montajul nu e greu , ideea lui Eugen ..am facut un jablon pentru decupaj si altul pentru capac ( bucata de perete rezultata din decupaj) , important e sa decupezi cat mai exact, atentie usa nu are suruburile de fixare, noi am decupat cu flex si pendular la colturi,  cand folosesti pendularul sa pui ceva banda pe tabla rulotei sa nu o afectezi,  pe ambalajul usii e schema de montaj, succes...

Salut @Ciurea Sorin, ne intalnim greu pe forum, o intrebare , am cumparat de la Exis indicator magnetic pentru nivel gaz butelie cum se aplica pe butelie,  sa nu uiti sa faci rezervare la Tasnad pentru la vara, Eugen fiind solist pana atunci,  am renuntat la iesirea de toamna,

Modificat de Alexandru Marin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin
15 minute în urmă, Alexandru Marin a scris:

Salutare, @Mihnea Stoenescuusa nu are semirama pe interior , noi am montat-o astfel incat decupajul sa fie cu 2-3 cm deasupra nivelul podelei,  montajul nu e greu , ideea lui Eugen ..am facut un jablon pentru decupaj si altul pentru capac ( bucata de perete rezultata din decupaj) , important e sa decupezi cat mai exact, atentie usa nu are suruburile de fixare, noi am decupat cu flex si pendular la colturi,  cand folosesti pendularul sa pui ceva banda pe tabla rulotei sa nu o afectezi,  pe ambalajul usii e schema de montaj, succes...

Salut @Ciurea Sorin, ne intalnim greu pe forum, o intrebare , am cumparat de la Exis indicator magnetic pentru nivel gaz butelie cum se aplica pe butelie,  sa nu uiti sa faci rezervare la Tasnad pentru la vara, Eugen fiind solist pana atunci,  am renuntat la iesirea de toamna,

Salutare Marin , butelia care o am eu are o sudura la jumătatea inălțimii și am pus magnetul deasupra , dar o să caut prospectul maine si-l scanez , după care-l trimit pe mesaj , iar referitor la Tăsnad eu de pe acuma fac antrenament in continuare ca să nu-mi ies din mână dar la apă termală e super acum , nu-i nebunie și nu te bate soarele in cap.Eu vă aștept cu drag , oricând sunteți bineveniți !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Marin

Ok, Sorin , seara buna..

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Multumesc mult !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.