Andrei Strat

Sfaturi achizitie

43 postări în acest subiect de discuţie despre Sfaturi achizitie

Sfaturi achizitie

Levi N

De care unguri?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin
în urmă cu 1 oră, Levi N a scris:

Poti incerca sa mergi la polite cu actele si sa scoti numere rosii pe care sa le montezi pe rulota la intrare in tara.

Numere roșii se dau doar în Orașul din buletin.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Da.Scoti numerele(numaru de fapt) si le trimiti la cel ce aduce rulota.Ori in UK ori  in vama.

Modificat de Levi N

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Pai ca sa scoti numere rosii trebuie sa prezinți actele în original. Dacă trimite actele cu ce tranzitează tarile pana în România. Cel mai simplu e sa vi cu o masina cu numere de UK sau sa o sui pe o platforma. E riscant sa treci cu numere false, e caz de dosar penal. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Exista firme de curierat rapid, el este sigurul sa hotareasca ce  si cum face, nu?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Strat

Bine, si daca facem romania noaptea? Ma gandesc la toate variantele...  Am trimit un mail la o firma de "curierat",  sa vedem care este pretul sa transporte rulota din Petea pana in Iasi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

De ce nu la o firma de tractari?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Noaptea e cel mai riscant, traficul e lejer si sunt o multime de filtre pentru consum de alcool, asa ca nu cred ca vei scapa fara sa te traga pe dreapta pe undeva...

Mai degraba ziua nu te opreste nimeni, dar asa cum au zis si colegii mai sus, iti asumi un risc destul de mare...:ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Strat

La o firma de tractari am trimis.  De ce e asa complicata Romania? tamp

Modificat de Andrei Strat

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Si ce pret ti-au dat pentru transport?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Strat

E duminica,  inca nu am prrimit raspuns 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

O firma de tractare are program non stop, pretul ar putea sa ajunga la 2000-2500 ron.Lucrez la o astfel de firma si cam asta ar fi pretul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Strat

La  care am gasit-o pretul este de 1.2 lei pe km pana in 200km,  peste 200km pretul este negociabil

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Nu e complicata România, in afără de Anglia cred ca în orice tara rulotele au un talon și poți lua numere. Cred ca varianta cea mai simpla e sa faci rost de o masina cu numere de UK cu care sa tragi rulota după care sa duci masina înapoi ( asta dacă mai plecați în UK )

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Salutare Andrei.hi      Mai trebuie tinut cont ca la vama romaneasca de multe ori iti cer si actele masinii si in cazul tau al rulotei.
Eu vara asta am intrat cu rulota pe 16 august in Romania pe la Nadlac 2 si mi-au cerut actele si la masina si la rulota.
Asa ca atentie .( cei de la vama se pricep foarte bine la , , chestii " care-i intereseaza direct pe ei )j;[
Si eu tot la cele 2 variante m-as indrepta ( masina de UK sau platforma )superok

1 minut în urmă, Ursu Florin a scris:

Nu e complicata România, in afără de Anglia cred ca în orice tara rulotele au un talon și poți lua numere. Cred ca varianta cea mai simpla e sa faci rost de o masina cu numere de UK cu care sa tragi rulota după care sa duci masina înapoi ( asta dacă mai plecați în UK )

Ar mai fi o tara  .( Spania ) Rulotele si remorcile pana in 750 kg masa proprie au acelasi regim ca in Anglia.
Circula cu numarul de la masina tragatoare. Au doar o fisa tehnica nenominala.j;[

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Pretul este foarte ok, depinde cu ce fel de platforma ti-o aduce, eu mi-am cumparat rulota de la Rupea si am adus-o pe un Ford Transi de 3.5t dar nu vrei sa stii cat de greu am venit pana Cluj, ideal ar fi nu camion de 7.5t dar la pretul ala nu cred ca gasesti.

Platforma poate sa treaca granita si sa incarce dincolo de vama, si atunci nu mai au de ce se lega.

Modificat de Levi N

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Strat

Asteptam raspuns de la cei cu tractarea

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Noi mergem cu2.5ron/km dus-intors.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.