Eugen David

Cumpăr platforma auto!

4 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpăr platforma auto!

Cumpăr platforma auto!

Eugen David

Asa cum sugereaza si titlul topicului doresc sa cumpăr o platforma auto, obligatoriu pe 2 axe cu roti pe 13 ori 14.

Poate fi inmatriculata ori nu, prea putin contează, ce contează este anul de fabricatie, pretul si cum arată! Binenteles instalatia de franare sa fie funcțională, cupla ok, instalația electrică nu este mare problema se pune usor la "punct"!

N-ar fi rău sa aibă si troliu functional, ceva chingi de ancorare!

Este foarte important sa nu depasasca 600 kg iar mna-ul 2500 kg poate si mai putin fiind mai usoara dar sa nu fie sub 1700 de kg partea activă din mna!

Acum ca este din otel zincat ori vopsit, nui o asa problema, dar sa aibă ambele punți de încărcare!

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ciurea Sorin

Seara buna Eugen ce vrei sa faci cu trailer , mai faci o rulota ? O sa întreb pe la băieții care aduc mașini si te sun !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Salut Sorin!

Nu mai vreau o rulota, poate s-o schimb pe cea care-o am,  prea "ne-ati îmbolnăvit" cu autorulotele tu si Mircea atât pe mine cât si pe Marian!

Platforma vreau sa-mi fie de folos tocmai pentru a "cara" cate-o masina fara a mai fi nevoit sa apelez la serviciile altcuiva!

Am gasit cate ceva pe site-urile de specialitate dar ziceam ca poate-i fac un serviciu vreunui coleg ce-si doreste sa vândă la pret bun de ambele parti!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Am rezolvat! superok9

Se poate închide! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.