Patrick

Servus

23 postări în acest subiect de discuţie despre Servus

Servus

Patrick

Salutare!

Numele meu e Patrick Negrean, am 25 de ani si traiesc de 6 ani in Cluj-Napoca.

 

M-am saturat de chirie pe care am cheltuit in tot acest timp circa 10 mii de euro... asadar cu un imprumut de la banca pentru 8.88 ( plus vreo inca 1.5) mii euro, vreau sa imi cumpar o masina care sa imi tracteze rulota in care voi trai permanent.

Vreau sa incep acest proiect cat de repede, inainte de lasarea iernii, asadar voi avea nevoie de ajutorul vostru! :D

 

Multumesc in prealabil pentru rabdare si bunatata! :D

Numai bine!

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit

Bun venit alaturi de noi si succes in realizarea proiectului tau!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit!bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Salutare si bun venit!

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit pe forum, tine-ne la curent cu proiectul tau, chiar sunt curios cum e sa locuiesti permanent intr-o rulota. Te-ai gandit unde vei "campa" permanent ?

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salut @Patrick si bun venit alaturi de noi, in aceasta comunitate! nay

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ionescu

bun-venitsuperok

Distribuie această postare


Link către postare
Patrick

Multumesc pentru urarile de bafta :D Un pic depind totusi de un credit de la banca, dar cu putin noroc se va aproba.

 

@Ursu Florin E o curte interioara foarte aproape de centrul Clujului. Sunt cateva case in curtea asta si apartamente. Practic am un amic care are o casa in aceea curte. Casa o da in regim hotelier pentru straini si momentan locul lui de parcare care e fix in fundul curtii, in colt nu e folosit deloc. E ceva moloz acolo si un corcodus pe care, din pacate, il voi taia. It's for the greater good! :D voi planta un altul intr-un loc mai frumos.

 

Ideea e ca as putea sa imi trag curent ori de la el, ori de la vecina lui... cu care inca nu am vorbit :P dar e o batranica simpatica cu care cred ca ma pot intelege (asa zic oamenii).

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

:bun-venit:    bun-venit

Distribuie această postare


Link către postare
Ciurea Sorin

bun-venitBun venit printre noi, ai un proiect ff.îndrăzneț dar trebuie pe lingă curent, apă și toaleta ce faci cu ea? Rulotă pe care o ai este pregătită din fabrică cu kit de iarnă? Baftă în realizarea visului și dacă ai nevoie de informații suntem alături de tine!

Distribuie această postare


Link către postare
Patrick

Salut! :D inca nu mi-am gasit o rulota. Dar caut una :). Am la dispozitie undeva la 5000 de euro, poate 5500. Caut una care sa aiba cumva tot ce-i trebuie pentru un full-time living.

 

Ma intereseaza sa reusesc sa devin cat mai autonom. Ma gandesc  ca as putea cu masina pe care o am sa ma ocup de aprovizionare. Adica sa scot apa de la WC intr-un butoi mai mare, de aceasi capacitate si sa o duc cu masina intr-un loc in care pot sa le arunc. Cu aceasi masina imi aduc si apa proaspata. Am inteles ca la WC poti sa pui niste substante (cele doua pastile) care dezintegreaza treaba mare :) Deci as putea sa fac "aprovizionarea" o data la cateva zile. 

 

Inteleg daca nu se poate treaba de mai sus din n* motive :) Totusi propun un exercitiu de imaginatie. Dupa ca cum ziceam e un proiect de stil de viata.

Distribuie această postare


Link către postare
Razvan Marinescu

:bun-venit: Bun venit alaturi de noi!

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Adrian

Bun venit:bun-venit:, ....ai mare curaj în ce gândești sa faci. Bafta! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Liviu Tataru

bun-venit si bafta cu proiectul tau!

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Va rog sa pastram acest topic exclusiv pentru prezentare!

Despre toate celelalte subiecte, sa discutam in sectiunile respective! :-)

Bafta @Patrick ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Cornel Mihailescu

Bun venit in comunitate bun-venit
Multa bafta in realizarea proiectului tau.:bun-venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Mina Ionel

bun-venit @Patrick nay ! Si nu uita nimic nu-i imposibil ! Vointa ai, speranta se vede...mai ramane rabdarea... Cu asta e cam greu..!  

Distribuie această postare


Link către postare
Patrick

@Mina Ionel Merci de incurajare! Asta asa e. Nimic nu-i imposibil. Mai ramane rabdarea. Ma entuziasmez foarte usor dar din fericire entuziasmul tine pana duc la bun sfarsit ce vreau. Fiind obisnuit sa fac lucrurile de unul singur si sa le fac in ritmul meu, innebunesc cand trebuie sa astept dupa deciziile sau birocratia altora (momentan e banca). Rabdarica... rabdarel...

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

bun-venitnay

Distribuie această postare


Link către postare
Ciurea Sorin

bun-venit:bun-venit: si bafta in realizarea visurilor ! Ce-ar fi oamenii fara vise ? Un mare ZERO !

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.