Ursu Florin

Sugestii campinguri in Grecia

17 postări în acest subiect de discuţie despre Sugestii campinguri in Grecia

Sugestii campinguri in Grecia

Ursu Florin

Bună ziua colegi, eu doar ce beau cafeaua.

Vineri noaptea o tai în concediu în Grecia (din păcate fără rulota).

Sunt interesat sa vad ceva Campinguri, o sa fiu cam la 200 km de Atena, orașul se cheamă Misolonghi.

Dacă cunoașteți ceva Campinguri în zona va rog sa îmi dați câteva informații. 

O zi buna tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Drinovan Ovidiu

Aici se gaseste o harta cu locurile unde a campat Peejay (Pete Jenkins), in calatoria lui facuta prin Grecia!

Harta

 

R4TsLGv.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

M-am hotărât ca în vara sa merg cu rulota în Thasos, ma interesează dacă a fost cineva în camping Pefkari.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Dupa parerea mea, Thasos-ul a ajuns deja un fel de Mamaia, e super aglomerat de romani, claie peste gramada pe toate plajele, chiar si pe cele greu de ajuns pe ele, acum cativa ani era mult mai linistit si mai liber, acum e ca sardelele :))).  depinde cum iti place. Eu in Grecia incerc sa gasesc plaje cat mai salbatice si mai putin populate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Seara bună,

și eu sunt de acord cu Traian, chiar am discutat cu un coleg din Cluj si spunea că anul acesta in august/septembrie a fost full , el a renunțat si a plecat in partea dinspre crouați.

Eu sincer,  mai mult imi place la  partea de la Corfu in jos , sincer nu prea vreau sa stau mai mult de 2, 3 zile intr-un loc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

De acord cu tine @Ciurea Sorin ce-a mai frumoasa zona din Grecia continentala este coasta de la marea ionica, de la Igumentitsa in jos pe coasta pana la Lefkada inclusiv. Si asta iti zic din experienta proprie ca acum in septembrie am facut 4000de km turul Greciei. Cele mai frumoase plaje si cel mai putin aglomerat acolo e.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Va salut colegi, am fost anul acesta la marea ionica. Nu ma deranjeaza aglomeratia, nu sunt adeptul plajelor salbatice ( totusi am 22 ani ). :D O sa incerc in Thassos anul viitor. Corfu mi se pare destul de departe, anul acesta am fost in Missolonghi, deci nu foarte departe de Corfu :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Da, acela e sincer din greseala am ajuns acolo. Trebuia sa mergem in Turcia, dar datorita problemelor de acolo prietena mea nu a mai vrut sa mergem asa ca inainte cu 6 zile am rezervat aici. Era o plaja intr-un golfulet, foarte faina plaja. In schimb nu aveai ce vedea in zona, dar am vizitat Atena care era la 160km distanta. 

Nu am stiut unde mergem, dar nu mai merg acolo niciodata, este o statiune prea linistita ziua, dar noaptea se schimba radical problema, se tin party-uri pe malul lagunei si oraselul e plin noaptea. Nu recomand acel loc, drumul este greu, trebuie sa traversezi mult prin Bulgaria si sa nu mai zic de Grecia ca mergi de iti vine acru.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada
On 20.10.2016 at 22:49, Ursu Florin a scris:

M-am hotărât ca în vara sa merg cu rulota în Thasos, ma interesează dacă a fost cineva în camping Pefkari.

Nu facem un grup si mergem mai multi ? Eu si inca un prieten tot in Thasos vrem sa mergem in luna august?

Poate mai sunt doritori

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru

La inceputul lui August voi merge si eu in Alexandroupolis , parerea mea ca Thasosul este prea aglomerat si plin de romani  , poate o vizita asa in trecere . In Alexandroupolis este mai liniste , camping mare direct pe plaja , umbra , samd .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru
2 hours ago, Doru Negru said:

La inceputul lui August voi merge si eu in Alexandroupolis , parerea mea ca Thasosul este prea aglomerat si plin de romani  , poate o vizita asa in trecere . In Alexandroupolis este mai liniste , camping mare direct pe plaja , umbra , samd .

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
în urmă cu 15 ore, AdrianRada a scris:

Nu facem un grup si mergem mai multi ? Eu si inca un prieten tot in Thasos vrem sa mergem in luna august?

Poate mai sunt doritori

Salut @AdrianRada, mi-ar face placere sa mergem impreuna, dar eu inca nu pot sa stiu perioada in care voi merge. O sa o stiu prin primavara :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Buna seara

Stie cineva cat costa traversarea cu bacul pana in Thasos?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Din cate am inteles undeva la 50 de euro pe sens.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Uite ceva preturi pe aici.
Nu stiu cat sant de actualizate . j;'Le-am luat de pe net.

ScreenHunter_180 Nov. 11 21.04.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.