Teo Paul

Intrebari

9 postări în acest subiect de discuţie despre Intrebari

Intrebari

Teo Paul

In primul rand, as vrea sa stiu de unde cumparati lichidele care se pun in rezervorul de colectare de la wc. 

In privinta rulotei, am si cateva nelamuriri : am nevoie de un boiler, rulota mea a fost echipata cu asa ceva si are pregatirea necesara, lipseste doar boilerul. Ce tip e nevoie si unde il instalez? Exista service pt rulota?

As dori, la un moment dat, sa am posibilitatea de energie electrica si off-camping. Ma gandesc serios la un panou solar si o baterie. Din experienta voastra, pentru o familie de 3-4 persoane, ce fel de  panou e nevoie si de unde il achitionez?

De asemenea, doresc sa stiu daca TVurile folosite sunt televizoare speciale sau orice TV merge. Am prize in rulota si as vrea sa siu daca le pot folosi pt incarcatoare pt laptop, tablete, etc.

Va multumesc anticipat pt raspunsuri.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Razvan Marinescu

@Teo Paul salut. Vezi pe forum topicurile legate de panou solar, acolo gasesti tot ce ai nevoie. Legat de boiler ideal ar fi sa instalezi unul pe gaz LPG..daca vrei sa devii total independent si sa frecventezi mai mult Off camping. :ascratch:

  Legat de solutiile de toalete si restul..eu unul cumpara de la Exis.ro ..nay

  iti recomand sa ai rabdare si sa citesti topicurile acestui forum..sunt foarte utile si te vor ajuta sa raspunzi multor intrebari..

  Daca nu gasesti acolo.. intreaba , suntem aici sa ne ajutam unii pe altii.hi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Paul

Multumesc pentru recomandari. As fi cumparat unul de genul asta : Truma Therme TT2 daca as putea sa il folosesc cu panoul solar mai tarziu.

La inceput o sa merg in camping pana ne obisnuim cu Bombonica si experimentam un pic viata de rulotist. :) 

De abia pe urma incercam si off-campingul!

Cele pe gaz si electric am vazut ca sunt scumpe.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
In ultima ora, Teo Paul a scris:

Multumesc pentru recomandari. As fi cumparat unul de genul asta : Truma Therme TT2 daca as putea sa il folosesc cu panoul solar mai tarziu.

La inceput o sa merg in camping pana ne obisnuim cu Bombonica si experimentam un pic viata de rulotist. :) 

De abia pe urma incercam si off-campingul!

Cele pe gaz si electric am vazut ca sunt scumpe.

     Decat sa dai 800 ron pe cel electric, mai bine iei un Sh pe gaz..

Una,  ca la 5 ltr nu faci prea multe cu apa aia cantitativ vorbim si a doua la ce baterie vrei tu sa-l legi, suge ala baterie la 300W de nu  o sa vezi ...nici baie nu faci nici baterie nu mai ai.. :laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Paul

Pai de asta si intrebam, daca merita sa dau banii pe el. Atunci stam fara momentan si caut sh. Daca stiti vreunul de vanzare dintr-o sursa sigura, va rog sa ma anuntati. Multumesc!

 

Ce televizor pot sa pun pe ea? Ca Tv avem nevoie din cauza plozilor. Desi au tablete si ma gandeam ca mai degraba gasesc o solutie de net mobil decat tv.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

        :ascratch:  Ideal ar fi ceva cu transformator de la 220v la 12 v , in ideea da a folosi acest tv si cind iti vei monta panouri solare si vei merge pe bateria rulotei. Reciver tv eu am de la Focus si tot asa merge pe 220 si 12 v. Vezi topicurile ..sunt o gramada de variante si optiuni in functie de cit esti dispus sa investesti ..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Salut @Teo Paul ! nay

Vezi ca s-au discutat toate aceste probleme pe forum, rasfoieste cu rabdare si atentie toate paginile de aici si daca mai sunt alte nelamuriri intreaba in topicurile respective sau deschide topic nou in sectiunea respectiva...

Succes! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Szokebobi

Eu deja am televizorul si reciverul pe 12 volti.

Mai am nevoie de rulota:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.